عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » دلایلی که شما عضله‌ سازی نمی‌کنید

دلایلی که شما عضله‌ سازی نمی‌کنید

در تاریخ : 06.06.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 2446
دلایلی که شما عضله‌ سازی نمی‌کنید

خبرگزاری چمپکس نیوز: ۱) به اندازه کافی‌ کالری دریافت نمی‌کنید: مصرف کالری حدود ۹۰ درصد از مشکلاتی که بدن سازان در رابطه با عدم دستیابی به حجم و قدرت را دارند را حل می‌کند. بدن شما برای حفظ وزن خود نیازمند مقدار خاصی‌ از کالری‌ها است. این عدد که به عنوان میزان سوخت و ساز پایه (BMR) شناخته میشود نسبت به سنّ، وزن، حجم عضلانی، میزان فعالیت و… در هر فردی متفاوت است. اگر کالری دریافتی شما در روز کمتر از این مقدار باشد شما وزن کم خواهید کرد و اگر بیشتر شود شما اضافه وزن پیدا می‌کنید.

از کجا بفهمیم بدنمان به چه مقدار کالری در روز نیازمند است؟
آسانترین راه برای محاسبه میزان (BMR) استفاده از محاسبه گر (BMR) است. این محاسبه گر بر اساس فرمول هریس بندیکت (یکی‌ از دقیق‌ترین روش ها) میزان کالری مورد نیاز شما در روز را نشان میدهد. اکثر افراد از اینکه بدنشان به چه مقدار کالری در روز برای حفظ عضلات نیاز دارد تعجب خواهند کرد.
هدف شما عضله سازی و افزایش وزن است بنابرین میزان کالری دریافتی شما باید بیشتر از میزان کالری مصرفی باشد. به عددی که از محاسبه گر به دست آورید عدد ۵۰۰ را اضافه کنید. عدد به دست آمده میزان کالری مورد نیاز شما در روز برای عضله‌ سازی است.بطور مثال عدد (BMR) شما ۲۷۶۰ کالری است.عدد ۵۰۰ را که اضافه کنیم میشود ۳۲۶۰ کالری که این میزان کالری مورد نیاز شما برای افزایش وزن است و اگر ۵۰۰ را از عدد (BMR) کم کنیم میشود ۲۲۶۰ کالری که این مقدار کالری است که بدن شما با آن وزن کم خواهد کرد.

۲) عدم مصرف غذاهای سالم
به طور کلی‌ اگر به اندازه مورد نیاز کالری استفاده کرده و از یک برنامه کارامد پیروی کنید رشد خواهید کرد اما عدم استفاده از غذاهای سالم میتواند باعث کاهش بالقوه رشد عضلات، به دست آوردن چربی‌ اضافه و کاهش حجم عضلانی خالص شود.
بهترین راه برای برنامه ریزی یک رژیم عضله‌ ساز تقسیم بندی آن به سه دسته کربوهیدراتها، پروتئینها و چربیها است. مسلما بهترین نسبیت برای رشد عضلات به این صورت خواهد بود (پروتئین=۳۰ کربوهیدرات=۵۰ چربی‌=۲۰).به این معنی‌ که کالری دریافتی کل شما در روز باید متشکل از ۳۰ درصد پروتئین،۵۰ درصد کربوهیدرات و ۲۰ درصد چربی‌ تشکیل شود.

یک بار دیگر به همان مثال ۳۲۶۰ کالری برای عضله سازی بر میگردیم:
۳۰ درصد از ۳۲۶۰ کالری برابر ۹۸۰ کالری میشود که مختص پروتئین است که برابر ۲۴۴ گرم پروتئین در روز است.
۵۰ درصد از ۳۲۶۰ کالری برابر ۱۶۳۰ کالری میشود که مختص کربوهیدرات است که برابر ۴۰۸ گرم کربوهیدرات در روز میشود.
۲۰ درصد از ۳۲۶۰ کالری برابر ۶۵۰ کالری میشود که مختص چربیها است که برابر ۷۲ گرم چربی‌ در روز میشود.
حالا تمام کاری که باید انجام دهید تقسیم کردن این میزان کالری‌ها میان ۶-۷ وعده در روز می‌باشد.

۳) تعداد وعده‌های غذایی تان به اندازه کافی‌ نیست
زمان مصرف کردن وعده‌ها به اندازه آن چیزی که میخورید مهم است. دیگر روش ۳ وعده غذایی در روز به کار نمی‌آید. تحقیقات نشان داده است که وعده‌های غذایی کوچک نه تنها باعث افزایش متابولیسم میشود، بلکه به حفظ عضلات،چربی‌ سوزی و افزایش وزن سالم نیز کمک شایانی می‌کند.شما باید برای حداقل ۶ وعده غذایی در طول روز هدف گذاری کنید که این وعده‌ها باید به کوچکترین حالت ممکن طراحی شوند.
اما اگر شما در طول روز فرصتی ندارید ایرادی ندارد که به مقدار صبحانه، ناهار یا شام خود مقدار کمی‌ بیافزاید. اما شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که شما فرصت استفاده برای این تعداد از وعده‌های غذایی را نداشته باشید اما روش‌های بسیاری برای پخت و نگهداری غذاها وجود دارد که میتوانید با ذخیره کردن وعده‌هایتان در طول روز از آنها بهره ببرید.

۴) عدم دریافت کافی‌ آب
آب یک مکمل شگفت انگیز طبیعی است.این مایع برای کل عملکرد بدن حیاتی است. خیلی از بدن سازان هیدراته کردن بدن خود را قبل از تمرین کم اهمیت می‌پندارند. اگر درست قبل از شروع تمرین احساس کم آبی کردید دیگر دیر شده است، شما دیگر قادر به هیدراته کردن بدن خود نیستید چون زمانی‌ برای این کار ندارید. آب رسانی به بدن بلافاصله بعد از برخاستن از خواب باید در اولویت قرار گیرد.
کم شدن آب بدن یک مشکل جدی است که در موارد حاد منجر به مرگ نیز میشود.دلایلی که نشان دهنده کمبود آب در بدن می‌باشد عبارتست از: احساس تشنگی، خستگی‌ به دلایل نا معلوم، خشکی دهان و گلو درد،سر درد،از دست دادن اشتها، ادرار تیره رنگ و اسیدی.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس