عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » ۹ اشتباه بانوان در برنامه تناسب اندام

۹ اشتباه بانوان در برنامه تناسب اندام

در تاریخ : 21.06.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 969
۹ اشتباه بانوان در برنامه تناسب اندامخبرگزاری چمپکس نیوز: تمرینات هوازی با سرعت یکنواخت! یکی از اشتباهات رایج در بانوان که اتفاقا زیاد هم دیده می شود، زیاده روی در انجام تمرینات هوازی است. فقط دویدن، دویدن و دویدن بر روی تردمیل با سرعت یکنواخت و بدون تغییر جزئیات.
کلید اصلی در نتیجه گرفتن از ورزش، اضافه کردن تمرینات تناوبی و تمریناتی انفجاری با شدت بالا به برنامه تمرینی است.

وزنه سنگین!
بسیاری از خانم ها از ترس اینکه مبادا عضلات بدنشان حجیم شوید، در برابر تمرینات قدرتی مقاومت می کنند و از انجام آن خودداری میکنند. اما این یک تصور غلط در مقایس بزرگ است. باید بدانید خانم ها به آسانی مانند مردان عضلات شان حجیم نمی شود!

دویدن با شکم خالی!
مشکل بزرگ دیگری که کارشناسان ورزش به آن اشاره می کنند، ورزش با شکم خالی است.
بسیاری از افراد اولین فعالیت روزانه خود را با ورزش شروع می کنند و یا بعد از کار در پایان روز تمرین می کنند که غالباً چند ساعتی است غذایی نخورده اند.
اما باید بدانید تمرین بدون هیچ منبع انرژی بیهوده است!

تکنیک و روش های تمرینی غلط!
تکنیک و روش های غلط تمرینی حتی می تواند در یک دویدن ساده خلاصه شود. این وضعیت غلط در انجام تمرینات نه تنها مانع پیشرفت شما می شود، بلکه باعث ایجاد آسیب شده و شما را از مسیر رسیدن به اهدف خارج می سازد.

عدم انجام تمرینات کششی!
بسیاری از خانم وقتی به باشگاه ورزشی میروند، روی تردمیل رفته، می دوند و در پایان باشگاه را ترک می کنند!
اگر شما وقت می گذارید و تلاش می کنید، پس حداقل چند دقیقه قبل و بعد از تمرین را به حرکات کششی اختصاص دهید، تا هم از آسیب های ورزشی پیشگیری کنید و هم بهره بیشتری از تمرین بدست آورید.

انتظار بیش از حد و نداشتن اهداف مشخص!
بدن هر کسی با دیگری متفاوت است و مهمترین مورد این است که روی خودتان و برنامه تمرینی که دارید، تمرکز کنید.
لازم به ذکر است کاهش وزن یک فرایند طولانی است و شما نمی توانید یکبار به باشگاه ورزشی بروید و انتظار معجزه داشته باشید!

دراز و نشست زیاد برای نتیجه سریع تر!
یکی از اشتباهاتی که هم در میان آقایان و هم خانم ها رایج است، فکر می کنند هر چقدر دراز و نشست بیشتری انجام دهند، خیلی سریع به عضلات شکم دلخواه خود می رسند!
اما زیاده روی در این حرکت موجب غفلت از عمق، قسمت میانی و کناری عضلات شکم میشود. یکی از بهترین حرکات برای ساختن عضلات شکم، پهلو و کمر و تمام زوایا حرکت تخته (Plunk) است. پنجه پاها و ساعد روی زمین قرار می گیرد و بدن از سر تا پاشنه در یک خط مستقیم قرار می گیرد. کافی است این وضعیت را ۳۰ تا ۶۰ ثانیه حفظ کنید و برای سه بار حرکت را تکرار کنید.

یکنواخت تمرین کردن!
برنامه تناسب اندام را بر اساس نیازتان طراحی کنید تا همیشه عضلات مختلف بدن به کار گرفته شود. بعد از یک مدت تمرینات یکنواخت با استپ کردن بدنتان مواجه میشوید!

استفاده از وزنه های سبک یا استراحت زیاد!
اگر از وزنه های سبکی که به راحتی می توانید یک ست از تکرارها را انجام دهید، استفاده می کنید و بدون احساس خستگی به پایان تمرین می رسید یا در میان تمرین زیاد استراحت می کنید، باید بدانید شما عضلات بدن را به اندازه کافی به چالش نمی کشید و اگر تمرین را کمی سخت تر نکنید به نتیجه دلخواه نخواهید رسید!
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس