عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » تعداد دکمه در کت‌های آقایان به چه معناست؟

تعداد دکمه در کت‌های آقایان به چه معناست؟

در تاریخ : 29.06.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 829
تعداد دکمه در کت‌های آقایان به چه معناست؟


خبرگزاری چمپکس نیوز:
کت و شلوارهای آقایان شاید به تنوع انواع و اقسام لباس‌های خانم‌ها نباشد و زرق و برق طراحی‌های هیجان‌انگیز بزرگ‌ترین طراحان جهان را در خود نبیند، اما همواره داشتن کتی مناسب برای مراسمی خاص می‌تواند نگاه‌ها را به سوی شما برگرداند. بخشی از طراحی کت آقایان به تعداد دکمه‌های آن باز می‌گردد که در ادامه به آن می‌پردازیم.
تعداد دکمه در کت‌های آقایان به چه معناست؟


کت یک دکمه
کت تک دکمه برای مردان لاغر اندامی که می‌خواهند شیک به نظر برسند بسیار مناسب است. البته اگر شما چند کت دو دکمه و سه دکمه داشته باشی به جز گاهی اوقات کت یک دکمه نمی‌پوشید. اگر شما قصد خرید کت یک دکمه را دارید متوجه باشید که این کت برای بسیاری از موقعیت‌ها مناسب نیست و در اینکه در چه موقعیت مکانی و زمانی از این کت اسپرت می‌توانید استفاده کنید محدودیت دارید.
چگونگی پوشیدن: اگر شما ایستاده‌اید حتماً باید دکمه آن بسته باشد و در حالت نشسته عکس این موضوع صحیح است، توجه کنید در غیر این صورت شما ظاهر خوشایندی نخواهید داشت. هنگام پوشیدن کت تک دکمه حتماً باید به ترکیب کراوات و پیراهن خود توجه کنید، در غیر این صورت ست لباس شما دچار نقص است.
چه زمانی و در چه مراسمی بپوشید؟ شماهنگام ملاقات با یک دوست می‌توانید این کت را بپوشید. همچنین پوشیدن این کت می‌تواند شما را فردی جذاب، مؤدب و دوست داشتنی نشان دهد.

کت دو دکمه
یک دست کت وشلوار دو دکمه همیشه لازم است چرا که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. اگر شما اهل کت و شلوار نیستید ویا اینکه فقط یک دست کت و شلوار در گنجه لباس خود دارید حتماً انتخابتان یک کت و شلوار دو دکمه باشد. کت دو دکمه دارای یک استاندارد جهانی است چراکه تمام خصوصیات برازنده بدن شما را مشخص تر می‌کند و از طرفی اگر شما دارای نیم تنه نامتناسبی دارید با پوشیدن کت دو دکمه می‌توانید آن را پنهان کنید. کت دو دکمه بادوام و کلاسیک است.
چگونگی پوشیدن: شما در هنگام پوشیدن کت دو دکمه فقط باید دکمه اول را ببندید. اغلب کت‌های دودکمه مدرن به گونه ای طراحی شده‌اند که بین کت دو دکمه و سه دکمه قرار می‌گیرند. مدل‌های امروزی می‌توانند کمی زیباتر باشند. شما در موقع خرید کت دو دکمه حتماً باید به نحوه قرارگیری دکمه‌ها توجه کنید زیرا در راحتی شما مؤثرند.
چه زمانی و در چه مراسمی بپوشید؟ اگر شما یک کت دو دکمه آماده بخرید در مقایسه با کت‌های سفارشی، می‌توان گفت که شما بدنبال یک خرید ارزان قیمت بوده‌اید. کت دو دکمه برای مقاصد اداری و همچنین امور روزانه مناسب است.

کت سه دکمه
سه دکمه بودن کت عرض شانه را زیادتر نشان می‌دهد و حالتی رسمی شیک به آقایان می‌بخشد. هرچند توصیه‌شده تا مردان بلندقد از این نوع کت‌ها استفاده کنند، اما خود را با این توصیه از داشتن یک کت رسمی سه دکمه محروم نکنید.
این نوع کت‌ها که طراحی آنان بیشتر به دهه ۶۰ میلادی باز می‌گردد در سال ۲۰۰۹ دوباره احیا شدند و در انواع و اقسام برنامه‌های مد، می‌شد آن‌ها را دید. طراحان مد هرچند نمی‌توانند از زیبایی‌های کت‌های دو دکمه بگذرند، ولی پوشیدن کت‌های سه دکمه را نیز به شما پیشنهاد می‌کنند.
چگونگی پوشیدن: شما بهتر است دو دکمه از سه دکمه را ببندید. از جهتی چون یقه کت سه دکمه معمولاً کوتاه‌تر از دو دکمه است برای اعتمادبه‌نفس بیشتر و اینکه تناسب در ظاهر شما حفظ شود می‌توانید فقط دکمه وسط را ببندید. همچنین از بستن سه دکمه با هم خودداری کنید زیرا به شما ظاهری سخت و خشک می‌دهد. درهرصورت دکمه‌ها را طوری ببندید که از چین‌خوردگی و یا کشیدگی کت جلوگیری شود و اگر هم اصرار به بستن دکمه‌ها دارید دو دکمه بالا را می‌بندید.
چه زمانی و در چه مراسمی بپوشید؟ کت سه دکمه بهترین جایگزین برای کت دو دکمه در محل کار است بخصوص اینکه اگر شما می‌خواهید کمی برجسته‌تر از همکاران خود درزمینهٔ پوشش به نظر برسید.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس