عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » راشدی‌پور قم را صاحب نشان طلای پرس‌سینه جام بین‌قاره‌ای 2016 کرد

راشدی‌پور قم را صاحب نشان طلای پرس‌سینه جام بین‌قاره‌ای 2016 کرد

در تاریخ : 05.08.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 744
راشدی‌پور قم را صاحب نشان طلای پرس‌سینه جام بین‌قاره‌ای 2016 کرد


خبرگزاری چمپکس نیوز: به گفته ی مجید تلخابی تیمی متشکل از ١١ ورزشکار آماد و با انگیزه به نمایندگی از اتحادیه پاورلیفتینگ کشورمان برای حضور در مسابقات بین قاره‌ای 2016 اعزام شد و خوشبختانه نماینده هیأت ورزش‌های بدنسازی و پرورش‌اندام قم در این رقابت‌ها چهره موفقی بود.

وی با بیان اینکه مسابقات پاورلیفتینگ جام بین قاره‌ای با حضور چهره‌های شاخص از کشورهای مختلف جهان به میزبانی کشور آفریقای‌جنوبی به انجام رسید، اضافه کرد: اکبر راشدی‌پور ورزشکار خوب و پرتوان قم با توجه به شکستن رکورد جهان در تمرینات، با درخشش در این رقابت‌ها هم مدال گرفت و هم رکورد شکنی کرد.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش‌اندام استان قم اضافه کرد: اکبر راشدی‌پور در این دوره از رقابت‌‌ها بار دیگر آمادگی بالای جسمانی و انگیزه بالای خود را نشان داد و در دسته ٥٩ کیلوگرم رشته پرس‌سینه بالاتر از دیگر رقبای خود در جایگاه نخست ایستاد و مدال طلا را کسب کرد.

وی اضافه کرد: در مجموع شاهد عملکرد خوب اعضای تیم ایران در مسابقات آفریقای جنوبی بودیم و اکبر راشدی‌پور به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی موفق به شکستن رکورد جهان شد، ضمن اینکه در حرکت لیفت نیز رکورد لیفت آسیا را که متعلق به خودش بود، مجددا ترقی داد.

تلخابی که مسؤولیت هدایت تیم اعزامی ایران را در این دوره از مسابقات به عنوان سرمربی بر عهده داشت، ابراز کرد: راشدی‌پور در حرکت اسکات این دوره از مسابقات جام بین‌قاره‌ای در کشور آفریقای جنوبی رکورد جهان را که ١٣٥ کیلوگرم بود، حدود نیم کیلوگرم جا به جا کرد.

وی تصریح کرد: راشدی‌پور چنانچه حرکت اول را از دست نمی‌داد چه بسا رکوردی دست نیافتنی در این دوره از مسابقات از خود به ثبت می‌رساند اما مهمتر از همه این بود که رکورددار قبلی این رشته که ورزشکاری از کشور امریکا بود، نامش را از لیست حذف کردیم.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش‌اندام استان قم عنوان کرد: راشدی‌پور در حرکت لیفت نیز رکوردی معادل ١٥٥ کیلوگرم زد و حدود دو و نیم کیلوگرم رکورد اسیا را جا به جا کرد و بعد از مدال ارزشمندی که از مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا کسب کرد، این بار در جام بین‌قاره‌ای برای ورزش قم افتخار آفرید.

وی یاد آور شد: کمتر از یک سال قبل بود که اکبر راشدی‌پور به همراه سایر ملی‌پوشان پاورلفیتینگ ایران برای حضور در رقابت‌های قهرمانی 2015 آسیا و اقیانوسیه راهی کشور ازبکستان و شهر تاشکند شد و اکبر راشدی‌پور ورزشکار پرتوان قم در حرکت اسکات با مهار وزنه‌ای معادل پنج کیلوگرم و 127 گرم عملکردی کم‌نظیر از خود ارائه کرد و طلایی شد.

تلخابی در پایان اظهار کرد: همچنین راشدی‌پور در حرکت پرس‌سینه به مدال نقره و عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت در حالی که این حرکت را با ثبت رکوردی بسیار خوب انجام داد و بدین‌شکل دومین مدال خود را از این مسابقات دشت کرد و توانمندی خود را به نمایش گذاشت، ضمن اینکه در حرکت ددلیفت رکورد آسیا را ارتقاء داد و نفر سوم جهان را که اتفاقا در این رقابت‌ها حاضر بود نیز پشت سر گذاشت.

منبع: www.farsnews.com
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس