عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » فاصله های بیشتر با راه های اشتباه

فاصله های بیشتر با راه های اشتباه

در تاریخ : 04.10.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 538
فاصله های بیشتر با راه های اشتباه


خبرگزاری چمپکس نیوز: سال هاست باورهای اشتباه مانع از رسیدن به هدف هایمان در ورزش و رسیدن به تناسب اندام می شود. بسیاری از ما سعی می کنیم به اندامی ایده آل برسیم اما روش های درستی را برای رسیدن به آن انجام نمی دهیم. شاید منبع و دلیل اصلی این اشتباهات، صبور نبودن و انتخاب روش های میانبر باشد. روش هایی که اغلب به بن بست منتهی می شود. در زیر برخی از آن ها را با هم مرور می کنیم. اگر در حال استفاده از یکی از راه های زیر هستید، به سرعت از آن ها فاصله بگیرید!

قرص‌های رژیمی
قرص‌های رژیمی روش غیر معمول و غیر استانداردی برای کاهش وزن هستند. این روش به منزله یک دام است که هر کسی می‌تواند در آن گرفتار شود. گول تبلیغات را نخورید: "قرص‌های ما ارزان و ساده هستند و سریعاً نتیجه می‌دهند". اما آگاه باشید این قرص‌ها کارکردی ندارد. بر اساس نوع قرصی که در بازار موجود هستند ممکن است به دلیل حجم زیاد کافئین در آن ها قلب را تحت فشار قرار دهد. "بالا بردن سوخت و ساز متابولیسم" شعار تبلیغاتی برای بالا بردن فروش این قرص‌ها است. وقتی که این قرص را مصرف می‌کنید و بر روی تردمیل شروع به دویدن می‌کنید، قبل از اینکه ورزش را شروع کنید و خودتان متوجه شوید، متابولیسم بدن شما اوج گرفته است.

همین که این قرص‌ها موجب کاهش وزن می‌شوند دلیل نیست که برای بدن خوب هستند. برای مثال، قلب دوست ندارد وقتی که مشغول استراحت هستید تند تند و پر آشوب بزند. این قرص‌ها موجب عوارض پزشکی جدی می‌شوند و از مصرف آن ها باید اجتناب کرد.
قرص‌های دیگری که محرک نیستند عوارض جانبی دیگری دارند. برای مثال، برخی از آن ها موجب اسهال غیر قابل کنترل می‌شوند. شما وزن از دست می‌دهید اما به چه قیمتی؟! تنها نقطه قوت این قرص‌ها کاهش چند کیلو وزن در طول هفته است. تغذیه معقول و ورزش هم می‌تواند نتیجه این قرص‌ها را در پی داشته باشد اما این نتایج بسیار سالم‌تر و مطلوب‌تر هستند.

گرسنگی کشیدن
شاید گرسنگی کشیدن شایع‌ترین و معمول‌ترین روش کاهش وزن باشد. صادقانه باید گفت این روش اصلاً آن طور که شما فکر می‌کنید برای کاهش وزن مؤثر نیست. با گرسنگی کشیدن درصدد کاهش وزن هستید. به خودتان می‌گویید: "خوب، برای کاهش وزن و لاغری دیگه غذا نمی‌خورم". اما نمی‌خواهید بپذیرید چقدر این روش مضر است.

افرادی که برای کاهش وزن گرسنگی را تحمل می‌کنند خیلی زود خسته، گیج و گرسنه می‌شوند. این علائم بعد از حدود یک ساعت بروز می‌کنند. اما در ساعت‌های بعدی علائم خیلی بدتر و شدیدتر می‌شوند. گرسنگی کشیدن، قدرت تصمیم‌گیری بدن در مورد غذای در دسترس را مختل می‌کند. غذا نخوردن پیغامی مبنی بر شروع قحطی به بدن ارسال می‌کند. بدن فکر می‌کند اگر همچین اتفاقی قرار است بیافتد پس بهتر است چربی‌های بدن را حفظ کنم زیرا برای مدتی غذا دریافت نمی‌کنم. شاید تعجب کنید اما بدن دقیقاً واکنش مخالفی نسبت به آنچه شما فکر می‌کنید به گرسنگی نشان می‌دهد. اما باید خاطر نشان کرد کاهش حجم و نوع غذای مصرفی برای کاهش وزن خیلی مؤثر است اما این کاهش حجم باید اندک، معقول و با برنامه‌ریزی دقیق همراه باشد. نیازی نیست بدن را تحت فشار کمبود کالری قرار دهید. کافی است درست مصرف کنید و درست ورزش کنید.

رژیم تک غذایی
اگر برای یک بازده زمانی تنها از یک غذا استفاده کنید، وزن خود را از دست خواهید داد. غذاهای معمول در این رژیم شامل سوپ کلم، هندوانه و آب میوه است. در این رژیم عقیده بر این است که شخص فقط یک ماده غذایی می‌خورد. این امر باعث می‌شود فرد گرسنگی را تجربه کند و وزن از دست دهد. بله، در این روش شما کاهش وزن را تجربه خواهید کرد زیرا بدن شروع به خرج کردن از خودش می‌کند تا کمبودات تغذیه‌ای که ناشی از تفکر غلط و رژیم تک غذایی است را جبران کند و فشار اعمال شده بر خودش را دفع کند. بدن به پروتئین نیاز دارد اما در سوپ کلم هیچ پروتئینی وجود ندارد.
پس بدن نیازهای تغذیه‌ای خودش را از کجا تأمین کند؟ از عضلات. شما به دلیل رعایت روش کاهش وزن اشتباه بدن را مجبور می‌کنید تا از خودش تغذیه کند و عضلات بدن را تخریب کند زیرا شما از خوردن تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن خودداری می‌کنید. بنابراین، از این روش غیر معمول نمی‌توانید انتظار خوبی داشته باشید.
آنچه که از این مطلب نتیجه گرفته می‌شود این است که کاهش وزن سالم از طریق قرص یا روش‌های غیر استاندارد حاصل نمی‌شود. اگر همچین چیزی ممکن بود دیگر فرد چاقی در جامعه نداشتیم و همه لاغر بودند. در دام تبلیغات آن ها گرفتار نشوید. یاد بگیرید چطور کامل و سالم غذا بخورید. تنبلی را کنار بگذارید و ورزش را شروع کنید و صبور باشید.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس