عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


رگ سازی در بدنسازی (بخش اول)

در تاریخ : 28.11.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 5994
رگ سازی در بدنسازی (بخش اول)

خبرگزاری چمپکس نیوز: اگر شما هم به ورزش بدنسازی مشغول هستید حتما دوست دارید رگ های بدنتان مشخص باشد، خواندن این مطلب که در سه بخش آماده شده به شما کمک میکند.
1-کاهش درصد چربی‌ بدن
داشتن رگ ‌های برجسته و مشخص همانند بدنسازان نیازمند داشتن درصد چربی‌ پایین می‌باشد. رگ ‌هایی که در بدنسازان حرفه ای‌ مشاهده می‌کنید رگ ‌های سطحی و زیر پوستی‌ هستند. هر چقدر میزان لایه چربی‌ ما بین پوست و رگ ‌های شما کمتر باشد برجستگی رگ ‌ها نیز بیشتر و نمایان تر خواهد شد. از رژیم غذائی استفاده کنید که باعث کاهش درصد چربی‌ بدن شما شود.
برای مردان داشتن درصد چربی‌ پایین تر از ۱۰% میتواند باعث پدیدار شدن رگ ‌های آنها به طور مشخصی‌ شود. هر چقدر درصد چربی‌ بدن شما کمتر باشد به همان اندازه رگ‌ های شما بیشتر نمایان و برجسته خواهند بود مخصوصا در مکان‌ هایی که رگ ‌ها به سختی قابل مشاهده هستند نظیر شکم. برای زنان داشتن درصد چربی‌ حدود ۱۵% میتواند برای این امر کافی‌ باشد. برای رسیدن به چنین درصد چربی‌ بدنی شما باید یک تغذیه مناسب و سالم داشته باشید. به این معنی‌ که رژیم غذائی شما باید سرشار از سبزیجات و منابع پروتئینی با کیفیت بدون چربی‌ باشد و از خوردن غذا‌ های مضر و فست فودها، نوشابه و دسر‌ها خودداری کنید.

2-کاهش دریافت سدیم
سدیم باعث ایجاد احتباس آب در بدن میشود. هنگامی که بدن شما آب را در درون خود حفظ کند پوست شما حالت پف کرده پیدا خواهد کرد و باعث میشود رگ‌ ها به خوبی‌ دیده نشوند. از مصرف غذا‌های فرآوری شده کاملا دوری کنید و کلا از هر آنچه که خود شما در درست کردن آن نقشی‌ ندارید دوری کنید. احتمال وجود نمک بسیار در غذا‌هایی که شما از بیرون تهیه می‌کنید بسیار زیاد می‌باشد.
در حال حاضر حداکثر مقدار مجاز نمک روزانه ۲۳۰۰ میلی‌گرم می‌باشد. این مقدار حدود یک قاشق چایخوری می‌باشد. انجمن دارویی و موسسه قلب ایالات متحده توصیه میکنند که افراد روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ میلی‌گرم نمک مصرف نکنند.

3-عضله‌ سازی
برای اینکه یک عضله‌ سازی کاملا مناسب و جدی داشته باشید به طوری که رگ های شما کاملا مشخص شود شما باید از یک برنامه تمرینی کاملا تاثیر گذار بهره ببرید. انجام برنامه ‌های بدنسازی رایج که معمولا در همه حرکات شامل انجام ۳ ‌ست با ۱۰ تکرار می‌باشد نمی‌تواند گزینه‌ خوبی‌ برای شما باشد. عضله‌ سازی و افزایش قدرت مناسب و قابل توجه معمولا با انجام حرکات سنگین در بازه ۳-۵ تکرار حاصل میاید. در تمرینات خود سعی‌ کنید همیشه وزنه تمرینی خود را افزایش دهید. ماهیچه‌ها برای رشد نیاز به اعمال فشار بیشتری دارند.

4-افزایش میزان تمرینات هوازی

انجام تمرینات هوازی یک راه بسیار خوب برای چربی‌ سوزی و تناسب اندام می‌باشد. از همین جهت انجام تمرینات اینتروال پر فشار بهترین گزینه‌ هوازی شما می‌باشد. تمرینات اینتروال پر فشار به آن دسته از تمرینات هوازی گفته میشود که شما برای یک مدت کوتاه با تمام فشار تمرین مورد نظر خود را انجام میدهید و سپس استراحتی‌ کوتاه کرده و دوباره همین چرخه ادامه می‌یابد تا زمان تمرین به پایان برسد. تمرینات اینتروال معمولا در ۲۰-۳۰ دقیقه انجام میشوند. یک نمونه از تمرینات اینتروال پر فشار میتواند دوچرخه سواری‌ با حداکثر سرعت باشد و سپس بعد از آن کمی‌ استراحت کنید و دوباره همین چرخه را ادامه دهید یا اینکه میتوانید ۱۰ بار مسافتی طولانی را طی‌ کرده و بین هر ‌ست ۶۰ ثانیه استراحت داشته باشید.

ادامه ی مطلب در روزهای آتی ...
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس