عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


رگ سازی در بدنسازی (بخش دوم)

در تاریخ : 29.11.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 5934
رگ سازی در بدنسازی (بخش دوم)

خبرگزاری چمپکس نیوز: اگر شما هم به ورزش بدنسازی مشغول هستید حتما دوست دارید رگ های بدنتان مشخص باشد، خواندن این مطلب که در سه بخش آماده شده به شما کمک میکند.
لینک بخش اول:
بخش اول
5-مصرف آب کافی‌
مصرف آب کافی‌ باعث آب رسانی مناسب به بدن و ماهیچه ‌ها خواهد شد. این امر باعث کاهش احتباس آب درون بدن میشود. مصرف مقادیر زیاد آب باعث میشود که آب اضافی بدن خارج شود و در نتیجه احتباس آب در بدن کاهش پیدا خواهد کرد. داشتن سطح مناسبی از پتاسیوم در بدن میتواند به جای حفظ آب در بدن آن را خارج کند بر خلاف سدیم. بسیاری از بدنسازان قبل از مسابقات خود از مصرف آب اجتناب میکنند. کاهش مصرف آب در آنها قبل از مسابقات باعث میشود که رگ ‌های آنها کاملا برجسته و مشخص شود. البته این روش به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود زیرا بسیار خطرناک می‌باشد. اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید تمام جوانب احتیاط را مد نظر داشته باشید و کاملا مراقب خود باشید.

6-مصرف کمتر کربوهیدرات
مصرف کربوهیدرات ‌ها میزان حفظ آب در بدن را افزایش میدهند. مصرف میزان کمتری از کربوهیدرات ‌ها منجر به کاهش احتباس آب در بدن خواهد شد. مصرف کربوهیدرات کمتر همچنین باعث چربی‌ سوزی نیز خواهد شد.

7-مصرف با احتیاط مکمل‌های ادرار آور
مکمل‌ های ادرار آور آب بدن شما را تخلیه و باعث میشوند که رگ ‌های شما کاملا برجسته شوند. شما هم میتوانید از مکمل‌ های ادرار آور استفاده کنید و هم میتوانید به طور طبیعی این کار را انجام دهید با مصرف مواد غذائی نظیر اسپرسو. مصرف مکمل ‌های ادرار آور به هر حال میتواند بسیار خطرناک نیز باشد. اگر می‌خواهید از این دسته از مکمل‌ ها استفاده کنید کاملا با آگاهی‌ و ایمنی این کار را انجام دهید و از آنها به شکل هوشمندانه استفاده کنید.

8-مصرف مکمل ها
آگماتین یک مکملی است که یکی‌ از محصولات فرعی آمینو اسید آرژنین می‌باشد. آگماتین از تجزیه نیتیرک اکسید در بدن شما جلوگیری می‌کند که این امر باعث افزایش جریان خون در رگ‌های شما خواهد شد. افزایش جریان خون در رگ‌ ها نیز در نهایت باعث خواهد شد که ظاهر رگ‌ های شما کاملا برجسته به نظر برسد. همچنین مصرف مکمل ‌های نیتریک اکسید نیز میتواند در این امر به شما کمک کند. یکی‌ دیگر از مکمل‌ هایی که میتواند در برجسته کردن رگ ‌های شما کمک کننده باشد کراتین می‌باشد.

9-استفاده از شریان بند
استفاده از شریان بند باعث افزایش فشار درون رگ‌ ها میشود که نتیجه آن برجسته شدن رگ ‌ها و آسان تر دیده شدن آنها می‌باشد. در قسمتی‌ از دست خود یک چیز را محکم گره بزنید تا رگ ‌های آن ناحیه برجسته شوند. یکی‌ دیگر از روش ‌ها این است که با دست راست خود ناحیه بالای مچ دست چپ را محکم گرفته تا رگ‌ ها بیرون بزنند. این عمل تقریبا شبیه زمانی‌ که شما می‌خواهید خون بدهید. در این حالت پرستار دور دست شما یک بانداژ را محکم می‌بندد تا رگ‌ های شما برجسته شوند تا بتواند به راحتی‌ سرنگ را وارد آن کند.

10-مشت کردن دست با فشار بالا
بعد از اینکه یک بانداژ را به دور دست خود بستید دست خود را برای چندین بار محکم به صورت مشت کرده و سپس باز کنید و دوباره تکرار کنید. انجام این کار توسط یک شریان بند باعث به دام افتادن خون در رگ ‌ها میشود که نتیجه آن برجسته شدن رگ‌ ها می‌باشد.

بخش پایانی را در روزهای آنی از دست ندهید.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس