عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » مسئولین جایزه قهرمانی من را به بهترین شکل دادند
سعید نوری در حاشیه بازگشت از مسابقات wff و wbff هلند

مسئولین جایزه قهرمانی من را به بهترین شکل دادند

در تاریخ : 21.02.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 1
بازدیدها : 2219
مسئولین جایزه قهرمانی من را به بهترین شکل دادند


خبرگزاری چمپکس نیوز : سعید نوری متولد 1360 از کرمانشاه، ورزش را از سال 76 آغاز کرد و به صورت حرفه ای از سال 83 وارد دنیای بدنسازی شد تا آنجا که به یکی از بهترین های بدنسازی تبدیل شده و از آخرین مسابقه برون مرزی با مقام قهرمانی بازگشته اما با ناملایماتی های بسیاری روبرو شد، در ادامه بخش هایی از مصاحبه سایت چمپکس نیوز را با این قهرمان مطالعه میفرمایید :

تحصیلات؟
لیسانس عمران هستم
شغل فعلی شما؟
در حال حاضر موسس و مربیگری مجموعه ورزشی باسکار در گوهردشت کرج را عهده دارم.
قد؟
179سانتیمتر
وزن طبیعی؟
100 کیلوگرم
وزن مسابقه؟
بستگی به سطح مسابقات و میزان آمادگیم دارد که معمولا در وزن 90 و 100 کیلوگرم مسابقه میدهم، امسال هم با توجه به اضافه شدن وزنم به 95 کیلوگرم در این وزن قصد داشتم شرکت کنم که به خاطر تغییر نا عادلانه و مغرضانه اوزان مسابقه در روز وزن کشی مجبور شدم با 90 کیلو و 700 گرم در وزن 100 کیلوگرم شرکت کنم یعنی تقریبا با 10 کیلوگرم وزن کمتر با حریفانم رقابت کنم.
البته روال تمرینات من با دوستان هم رشته ایم متفاوت است و فقط در زمان مسابقات آن هم فقط 2 یا نهایتا 3 ماه به صورت فشرده تمرینات آماده سازی خود را انجام داده و بقیه سال را استراحت میکنم.
چگونه به این رشته ورزشی روی آوردید؟
در کرمانشاه سالن ورزشی نزدیک محل سکونتم بود که با دیدن استایل ورزشکاران به این ورزش علاقمند شدم و در همان باشگاه ثبت نام کردم.
عناوین مهمی که در رقابت های پرورش اندام به دست آورده اید؟
در استان البرز که همواره مقام اول را در وزن های 85 ، 90، 100 کیلوگرم داشته ام، به جز یک سال که به دوست عزیزم آقای رضا زینت لو قهرمان خوش اخلاق و دوست داشتنی باختم و نائب قهرمان شدم که در همان سال ایشان اورال اروپا شدند.
در مسابقات کشوری نیز مقام دوم بادی کلاسیک را به دست آوردم و زمانی که برای گرفتن حکم بالا آمدیم مقام من با مقام چهارم جابجا شد، 3 بار هم علیرغم آمادگی کامل لحظه آخر از مسابقات برون مرزی جا ماندم که واقعا ضربات روحی شدیدی به من زد، اولین آن در سال 86 مسابقات قطر به دلیل آماده نشدن پاسپورت و دومین مسابقه آرنولد کلاسیک اسپانیا به دلیل مصدومیتی که 10 روز قبل از مسابقه اتفاق افتاد و آخرین آن مسابقات آسیایی قزاقستان بود که به دلیل کم لطفی فدراسیون از مسابقات جا ماندم.
بزرگترین حاشیه ای که در طول دوران ورزشیتان با آن روبرو شدید؟
بزرگترین حاشیه محروم کردن من و 6 نفر دیگر از دوستانی بود که در مسابقات انتخابی موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی شدیم اما متاسفانه به دلیل غرض ورزی و مشکلات بین جناح های مختلف داعی قدرت در فدراسیون، ما 7 نفر در فرودگاه قزاقستان در شرایط سخت رژیم با محرومیت مواجه و با روحیه بسیار بد به ایران برگشتیم.
بزرگترین مشکل شما در این ورزش؟
بزرگترین مشکل ما در این ورزش عدم تطابق هزینه و درآمد است، هزینه های آماده سازی برای مسابقات بسیار بالا است اما از اسپانسر یا حمایت فدراسیون خبری نیست.
بهترین و مهمترین اتفاق ورزشی شما؟
بهترین اتفاق ورزشی برای من کسب عنوان قهرمانی 100 کیلوگرم مسابقات جهانی مستر یونیورس هلند با وزن 90 کیلو و 700 گرم بود که در بدترین شرایط روحی و تمرینی و فقط با 50 روز تمرین توانستم به آن دست پیدا کنم، بسیار شرایط بدی داشتم اما با لطف خداوند، اراده و پشتکار و تکیه بر تجربه و از همه مهمتر حمایت فنی و روحی استاد بزرگوارم آقای آرش نویدی توانستم بر شرایط بدم پیروز شوم.
بدترین اتفاق ورزشی شما؟
بدترین اتفاق ورزشی من همان 3 بار جا ماندن از مسابقات برون مرزی بود که بعد از هر کدام 1 سال از ورزش دوری کردم تا توانستم دوباره خودم را پیدا کرده و به ورزش برگردم.
موفقیت های خود را مدیون چه می دانید؟
موفقیتهای خودم را بعد از لطف خداوند مدیون مربی و دوست بسیار ارزشمندم آقای آرش نویدی میدانم که چه در ورزش و چه در ماراتن زندگی درسهای بسیاری از ایشان آموخته ام.
چه زمانی احساس کردید در حقتان اجحاف شد؟
3 مرتبه این حس را تجربه کردم، اولین بار زمانی که در مسابقات کشوری بابلسر مقام دوم من با چهارم عوض شد، دومین بار زمانی که از مسابقات قزاقستان علیرغم اعزام محروم شدم و سومین بار 2 روز پس از برگشت از مسابقات هلند در حالیکه قرار بود دوستان جشن قهرمانی من را در باشگاه برگزار کنند، مسئولین عزیز و زحمتکش جایزه قهرمانی من را به بهترین شکل دادند و اقدام به بستن باشگاه بنده کردند، منظره جالبی بود که انسان را به تامل و تفکر وا میداشت یک طرف خیابان بنرهای تبریک قهرمانی که جوهرش هنوز خشک نشده بود و طرف دیگر دو بلوک بتنی بزرگ که نشان از پلمب شدن باشگاه من داشت.
الگوی ورزشی شما چه کسی است؟
الگوی ورزشی من از ورزشکاران خارجی شان ری و از بدنسازان داخلی آقای آرش نویدی و مرحوم بیت الله عباسپور مرد تکرار نشدنی پرورش اندام ایران هستند.
بهترین مربیانی که با آنها تمرین کرده اید چه کسانی هستند؟
بهترین مربی که با او تمرین کرده ام آقای آرش نویدی هستند که من به ایشان 2 لقب داده ام یکی مربی تمام نشدنی
چون در این چند سال هر بار که با ایشان تمرین کرده ام مطالب جدیدی آموخته ام و لقب چارلز گلس ایران که واقعا برازنده ایشان است.
از چه مکمل هایی استفاده می کنید و از نظر شما بهترین مکمل کدام است؟
whey
Bcaa
Glutamin
Argenin
Amino
و از بین این مکمل ها bcaa و glutamin را بهترین میدانم.
حرکت تمرینی مورد علاقه شما کدام حرکت است؟
پرس سرشانه هالتر
پرس بالا سینه دمبل
زیر بغل هالتر خم
اسکوات
پشت پا نشسته
عضله مورد علاقه شما کدام عضله است؟
سرشانه
بهترین بدنساز ایران از نظر شما؟
مرحوم بیت الله عباسپور
کدام باشگاه تمرین می کنید؟
در مجموع خودم باشگاه باسکار تمرین میکنم و در مدت آماده سازی نیز تمرین پارت صبحم را در سالن سلامت متعلق به دوست خوبم آقای مسعود رضازاده تمرین میکردم که جا دارد نهایت تشکر را از ایشان داشته باشم.
آیا با اسپانسر خاصی کار می کنید؟
مشکل اسپانسر بزرگترین مشکل ماست و متاسفانه پیشنهادهایی هم که مطرح میشود در حدی هست که من به شخصه ترجیح میدهم قبول نکنم و با هزینه شخصی اعزام شوم.
مهمترین وعده غذایی شما؟
مهمترین وعده برای من صبحانه و وعده بعد از تمرین هست.
منابع کربو هیدراتم را معمولا از برنج سفید یا قهوه ای، سیب زمینی و نان جو و منابع پروتئین را از سینه مرغ و گوشت گوساله تامین میکنم، گردو و بادام زمینی و زیتون هم منابع چربی رژیم من را تشکیل میدهند.
به کسانی که علاقمند به این رشته ورزشی هستند چه توصیه ای دارید؟
به علاقمندان این رشته توصیه میکنم حتما ابتدا بین توانایی و خواسته هاشون از این ورزش یک تعادل و همخوانی ایجاد کنند و سپس مهمترین گام انتخاب یک مربی آگاه و با وجدان کاری و پس از آن جدیت و تداوم در تغذیه و تمرین است.
برنامه شما برای آینده؟
به خواست خداوند پس از یک دوره استراحت با تمام توان برای سال آینده آماده خواهم شد و با اقتدار کامل در یک یا دو مسابقه برون مرزی شرکت خواهم کرد.
چه توقعی از مسئولین فدراسیون دارید؟
بنده به شخصه توقع دارم وقتی در رشته ای ما مقتدرانه قهرمان آسیا و جهان هستیم بهترین و بیشترین بودجه و خدمات به این ورزش ارایه شود حال آنکه کمترین توجهی نیز صورت نمیگیرد، شاید این قهرمانیها و ریاضت ها و کلا این رشته از نظر آنها بی ارزش است.
نظرتان در مورد سایت چمپکس نیوز؟
بسیار سایت کارآمد و مفید و به روزی است و تنوع مطالب آن مثال زدنیست و اینکه بیوگرافی قهرمانان داخلی را عنوان میکنید بسیار جای تقدیر دارد.
برای این قهرمان سربلندی، موفقیتهای بیشتر و شادکامی آرزومندیم.
 • Like
 • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظرات :
user avatar
میهمان
سينا خورشيدي  در تاریخ : 21 اردیبهشت 1395 19:46
اقا سعيد بزرگ مرد دوست داشتني و مربي محبوب ماست مرسي از همه زحمتاتون اقا سعيد عزيز ❤️❤️
 • امتیاز منفی
 • +1
 • امتیاز مثبت
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس
 • چمپکس