عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » مظاهر تابانی ؛ از 11 سالگی با تقلید از عکسهای بدنسازانی مثل رونی کلمن فیگور میگرفتم

مظاهر تابانی ؛ از 11 سالگی با تقلید از عکسهای بدنسازانی مثل رونی کلمن فیگور میگرفتم

در تاریخ : 10.04.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 4118
مظاهر تابانی ؛ از 11 سالگی با تقلید از عکسهای بدنسازانی مثل رونی کلمن فیگور میگرفتم


خبرگزاری چمپکس نیوز : مظاهر تابانی متولد۱۳۷۰, لیسانس حسابداری, ساکن شهرستان سراب ومجرد. برنامه ی او شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی امسال (۹۵) برای اعزام به مسابقات جهانی اسپانیا بوده و با اینکه در امادگی کامل می بود اما بنا به صلاحدید استاد خود وحید اکبرزاده صرف نظر کرده است و مشکل اصلی او در حال حاضر نداشتن اسپانسر است.
چند سال است که به صورت حرفه ای این رشته را دنبال میکنید ؟
از سال ۸۷ بدنسازی را شروع کردم تا سال ۹۰ این رشته را فقط به عنوان تفریح و سرگرمی دنبال میکردم، اما سال ۹۰ به مربی گری استاد بیت الله عباسپور کم کم به صورت حرفه ای شروع کردم, ودر سال ۹۱ با استاد وحید اکبرزاده که در حال حاضر نیز مربی بنده هستند این رشته را به طور جدی و حرفه ای دنبال می کنم.
چگونه به این رشته ورزشی روی آوردید؟
از همان بچگی علاقه زیادی به پرورش اندام و بدنسازی داشتم، حتی عکسهایی دارم از ۱۱سالگی ام که با این که از فیگور گرفتن و بدنسازی چیزی نمیدانستم اما با تقلید از عکسهای بدنسازانی مثل رونی کلمن و.... فیگور میگرفتم.
نقطه عطف زندگی شما کی و چه بوده؟
آشنایی با اساتید بزرگ بدنسازی مثل استاد اکبرزاده مربی کنونی ام, وقهرمانی ام در سال های ۹۱ و ۹۲ در مسابقات کشوری در سن۲۱ و ۲۲سالگی که خود روحیه مضاعف به من داد، که با این امکانات کم و هزینه کم توانستم دوعنوان قهرمانی در مسابقات کشوری به دست اورده و دو بار به اردوی تیم ملی دعوت بشم.
آیا در طول زندگی ورزشی خود با اتفاق خاصی روبرو شده اید؟
بله, چندین بار به اردوی تیم ملی دعوت شدم اما به دلیل توان مالی محدود از حضور مسابقات جهانی وآسیایی باز ماندم, و در سال ۹۲ در رده جوانان بیست روز مانده به مسابقات آسیایی سریلانکا با این که عضویتم در تیم ملی قطعی شده بود به دلیل بیماری, انصراف داده که واقعا برایم درد آور بود.
راز موفقیت را در چه میدانید؟
داشتن مربی آگاه و دلسوز, اراده وپشتکار, اما من همیشه گفته ومیگویم, باتمام تشویق ها و روحیه ای که طرفدارانتان به شما میدهند و با تمام کمکی که خانواده و دوستانتان به شما میکنند یک حقیقت بسیار خشن دربدنسازی وجود دارد وان این است: بدنسازی یک تلاش فردی است.
بهترین مربیان و ورزشکاران در این رشته ار نظر شما؟
همه مربیان عزیز کشورمان بهترین هستند. اماجناب آقای وحید اکبرزاده همیشه برای من سنگ تمام گذاشته اند و ورزشکاران نیز همینطور ولی دوستان خوبم هادی چوپان و مجید جامعه بزرگ برایم بسیار عزیز هستند.
آیا یک ورزشکار نیاز به مکمل دارد؟
بله صددرصد یک بدنساز برای پیشرفت نیاز به مکمل دارد اما مکمل های اورجینال و مقدارش نیز بستگی به نظر مربی ورزشکار دارد.
نظر شما درباره ی مستر المپیا؟
آرزوی هر بدنسازی رسیدن مستر المپیا هست اما مستر المپایی شدن فاکتورهایی میخواهد که هر کسی نمیتواند آنها را کنار هم بچیند.
پیشنهاد شما برای آسیب دیدگی کمتر ورزشکاران در حین تمرین؟
استفاده از وزنه های متناسب با قدرت بدن, اجرای صحیح حرکات و تمرکز حین انجام حرکات.
عناوین مهمی که در رقابت های ورزش به دست آورده اید؟
مدال برنز مسابقات کشوری ساری در دسته ۴ بادی کلاسیک و دعوت به اردوی تیم ملی، مدال طلای دسته مثبت ۷۵ جوانان مسابقات کشوری ۹۲ اصفهان, منتخب تیم ملی برای مسابقات اسیایی سریلانکا ولی انصراف به دلیل بیماری, سال ۹۳ عضویت در تیم ملی جوانان برای مسابقات جهانی مکزیک و کسب عنوان چهارمی که بازهم یک هفته مانده به مسابقه با بیماری مواجه شده و ۶ کیلوگرم افت وزن کردم .

در نهایت تشکر ویژه دارم از چمپکس نیوز بابت حمایت از تمامی ورزشکاران رشته پرورش اندام.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس