عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » 6 حرکت برتر عضله ساز کدامند؟

6 حرکت برتر عضله ساز کدامند؟

در تاریخ : 17.12.95
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 581
6 حرکت برتر عضله ساز کدامند؟


خبر گزای چمپکس نیوز: یک برنامه ورزشی شامل تعدادی حرکت تمرینی تعریف شده در چند تکرار (‌ست )‌ میباشد. اما برنامه ای که هدف خاصی را پیروی نکند و یا ابزار تمرینی مناسب را پیشنهاد ندهد فقط زمان شما را تلف خواهد کرد. مثلا اگر شما قصد داشته باشید که در یک زمان کوتاه حجم یا توان عضله ای را افزایش دهید حتما به یک سری تمرینات متفاوت تر نیاز خواهید داشت. همین جا یادآور میشوم که این مثال برای افراد تازه کار یا کسانی که میخواهند یک شبه خوش اندام شوند نیست. منظور فردیست که بصورت مستمر ورزش میکند و در برهه ای خاص نیاز پیدا میکند برای حصول نتیجه ای در کوتاه مدت تمرینات ویژه ای را انجام دهد .

این تمرینات ، جزء بهترین حرکات بدنسازی و فیتنس هستند. این حرکات به سه دسته کلی تقسیم بندی شده اند:

تمرینات با هالتر
تمرینات با دمبل
تمرینات با وزن بدن

تمامی حرکات اگر صحیح انجام شوند و فرد برای انجام آنها محدودیت خاصی نداشته باشد ، مفید هستند. همه قهرمانان و ورزشکاران به نوعی با ایجاد تنوع در حرکات حس پویایی را در تمرینات خود اضافه میکنند و هم سعی میکنند از تمام فواید یک حرکت خاص به نفع رشد خود و رسیدن به هدف برنامه تمرینیشان بهره کافی ببرند.
به همین منظور ، در زمانی که قصد شما عضله سازی باشد معمولا برخی حرکات تاثیر بیشتری در روند برنامه شما خواهند داشت.

مثلا پرس سینه اسمیت به خوبی پرس سینه با هالتر یا دمبل عمل نمیکند. تاثیر اسکات بیشتر از پرس پا خواهد بود و زیربغل سیم کش تاثیری به مراتب کمتر از بارفیکس دارد.

6 تمرین برتر عضله ساز


اسکات : اسکات سلطان تمرینات قدرتی و عضله سازی است. هیچ برنامه ورزشی نمی تواند از این حرکت چشم پوشی کند. اسکات نه تنها پاهای حجیمی را میسازد بلکه تاثیری ویژه ای بر رشد بالاتنه دارد. این حرکت مثل یک بمب اتمی باعث انفجار هرمونی در تمام بدن میشود.

ددلیفت : دومین حرکت موثر که تاثیری مانند اسکات ولی کمی کمتر از اسکات دارد ددلیفت است. دد لیفت میتواند عضلات شما را به استقامت صخره دربیارود . این حرکت جز حرکات با هالتر قرار دارد.

دیپ ( پارالل) : از حرکت دیپ یا همان پارالل بعنوان اسکات بالاتنه یاد میشود. پارالل همزمان عضلات سرشانه ، سینه و پشت بازو را به شدت درگیر میکند. حرکت دیپ جزء تمرینات وزن بدن محسوب میشود.

بارفیکس : بارفیکس یکی از حرکاتی است که هم صدای بدنسازان (‌ بطور خاص bodybuilder ها ) و هم ورزشکاران فیتنس را درآورده. حرکتی است سخت و در عین حال بسیار بسیار مفید. میتوان به یقین گفت که برترین حرکت برای ساخت عضلات پشت بدن و جلو بازو ، بارفیکس است. این حرکت در شاخه تمرینات وزن بدن قرار میگیرد.

پرس سینه : جزء تمرینات بالاتنه محسوب میشود. تنوع در این حرکت هم با دمبل و هالتر میباشد و هم با تغییر زاویه نیمکت که باعث فشار بر بخش های مختلف عضله سینه می‌شود انجام پذیر است.

سرشانه پرس با هالتر : به مانند پرس سینه با هالتر ، حرکت سرشانه با هالتر هم از تنوع اجرایی قابل ملاحظه ای برخودار میباشد. تقریبا اکثر حرکات با دمبل و هالتر و یا ایستاده یا نشسته وقتی بصورت پرسی اجرا میشوند تقریبا انتخاب یکسانی هستند. همچنین میتوانید سرشانه دمبل آرنولدی و یا سرشانه هالتر از پشت را هم انتخاب کنید.

در حالی که تمریناتی که با استفاده از کابل و یا ماشین برای تقویت عضلات پشت میانی و بالایی وجود دارند شاید تاثیری به شدت حرکات با دمبل و هالتر را نداشته باشند ولی زیربغل قایقی را میتوان حرکتی بسیار چالش برانگیز دانست.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس