عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » بازو هایی با استاندارد فيزيك جهان

بازو هایی با استاندارد فيزيك جهان

در تاریخ : 10.01.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 484
بازو هایی با استاندارد فيزيك جهان

خبر گزاری چمپكس نيوز: همه مانقاطی را در بدن مان داریم که از دیگر جاها بیشتر رشد می کنند در مورد سرگی هم این تعجب آور نیست که پر فروغ ترین نقطه درخشش استعدادهای ژنتیکی اش بازوهای او هستند. او می گوید: « من واقعا ژنتیک بهتری را در بازو هایم دارم اما این همچنین باعث یک چالش هم می شود این یعنی من باید بر روی همه نقاط دیگر بدنم خیلی سخت تر کار کنم تا رشد کنند » سرگی همیشه رابطه ذهن و عضله قوی ای را با بازوهایش داشته است و وقتی که او 2-3 حرکت را در تمرین هایش پشت سر می گذارد به راحتی دم عضلانی بسیار خوبی را به دست می آورد او که داشتن یک اندام متعادل و متناسب همیشه بزرگ ترین هدفش است برای جلوگیری از بیش از حد قوی شدن بازو هایش تعدادی از جلسات تمرینی بازو را مدتی اجرا نکرده است او اینگونه توضیح می دهد: « من میخواهم بدنم بصورت تمام و کمال زیبا باشد و همه گروه های عضلانی با هم در توازن باشند این یعنی شما باید هر از گاهی تمرین بر روی نقاط قوت تان را سبک تر کنید و سخت تر بر روی نقطه ضعف ها کار کنید » سرگی حس می کند که تمرین بر روی بازو ها از یک نظر راحت تر است پس آن دسته از خوانندگانی که بدنبال بازو های بزرگتری هستند باید این را به خاطر بسپارند: «شما می توانید در هر باری که یک حرکت جلو بازو را اجرا می کنید این عضله را ببینید و حس کنید ولی این کار با یک گروه عضلانی مثل زیر بغل کار آسانی نیست »


نکات ویژه برای بازوهای بزرگتر

۱- کنترل هر تکرار
روی انقباض و درگیری سخت عضله در هر تکرار تمرکز کنید، همیشه حرکات را با کنترل انجام دهید، جلوبازو و پیشت بازو را در بخش مثبت هر تکرار منقبض کنید و در بخش منفی هم کشش عضله را حس کنید.

۲- تمرین تک دست
در حرکاتی مثل هالتر ناچارید هر دو دست را همزمان استفاده کنید، اما لازم است مطمئن شوید که حرکات تک دست را نیز در تمرین بازو استفاده می کنید.
همه در بدن شان یک سمت قالب دارند و همیشه این استعداد وجود دارد که سمت قوی بدن عمده فشار را متحمل شود.
به مرور زمان این اتفاق می تواند تبدیل به عدم تناسب شدید و جدی در ساق و قدرت بازوها شود، مگر آنکه با انجام حرکات تک دست از این اتفاق جلوگیری کنید.

برنامه تمرین بازو ۱

حرکت /ست/تكرار
جلوبازوهالتر (گرم کردنی) ۲* ۲۰
جلوبازهالتر ۴*۱۵-۱۲-۱۰-۱۰
جلوبازو چکشی ۳* ۱۵-۱۲-۱
پشت بازوسیمکش تکی برعکس ۴ * ۱۵-۱۲-۱۰-۱۰
پشت بازو نشسته دمبل پشت گردن ۴*۱۵-۱۲-۱-۱۰+۱۰
پشت بازو سیمکش ۳*۲۰-۱۵-۱۰
پشت بازو تک دمبل خم ۳*۱۵-۱۰-۱۰


تمرین بازو ۲
پشت بازو سیمکش مچ برعکس+جلوبازوهالتر ۴* ۲۰-۱۵-۱۰-۱۰
جفت بازوهالتر خوابیده+جلوبازو دمبل چکشی ۴ *۲۰-۱۵-۱۰-۱۰
پشت بازو سیمکش طنابی+جلوبازو لاری سیمکش ۴* ۲۰-۱۵-۱۰-۱۰
پشت بازو تک دمبل خم+جلو بازوتک دمبل خم ۲* ۱۵


در برنامه (۱) عمدتاً از حرکات وزنه آزاد استفاده مي شود که هم حرکات تک دست و هم ۲دست را شامل می شود تا مطمئن شويدکه دست راست و چپ با فشاری یکسان درگیری میشوند و هرگز هیچ طرفی قوی تر یا ضعیف تر نماند.
لازم است که عضلات سمت راست و چپ بدن به لحاظ قدرت و سایز در تناسب کامل باشند
در تمرین (۱) اولویت به جلو بازو داده شده، اما در برنامه (۲) شدت تمرین بالاتر است، چرا که روش سوپرست مورد استفاده قرار گرفته و با کمک حرکات با کابل استرس بی وقفه ای روی عضلات حفظ می-شود.
در برنامه (۲) تمرکز اصلی روی پشت بازو است
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس