عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


مزایای استفاده از مچ‏بند بدنسازی

در تاریخ : 25.01.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 4139
مزایای استفاده از مچ‏بند بدنسازی

خبرگزاری چمپکس نیوز: در بیشتر تمرینات بدنسازی مچ دست در معرض فشار و تنش های متفاوتی است. مچ‏بند بدنسازی برای محدود کردن دامنه حرکتی مچ و نگه داری آن در محدوده‏ای ایمن طراحی شده است. ورزشکاران رشته‏ های قدرتی مخصوصا" بدنسازی باید وزنه‏ های سنگین را به زانو در آورند و باید مراقب مچ دستان خود باشند، یکی از بهترین وسیله‏ ها برای آن‏ها مچ‏بند است.

مزایای استفاده از مچ‏بند بدنسازی:

افزایش فشار بر عضلات هدف
می‏دانیم که هر تمرین برای تأثیر گذاری روی عضله خاصی تعریف شده است. عضلات به نسبت همدیگر در حالات متفاوتی با قدرت‏های متفاوتی عمل می‏کنند. از طرفی کوچک‏تر و یا بزرگ‏تر بودن عضلات با وجود خط کشش‏ های متفاوت باعث تفاوت در زمان شروع خستگی می‏ شود. نتیجه این تفاوت‏ها در زمان تمرین با وزنه‏ های سنگین مشخص‏تر خواهد بود. عضلات مسئول حفظ راستای مچ دست زودتر از دیگر عضلات درگیر در تمرین خسته شده و عامل محدود کننده‏ای در انجام تمرینات خواهند بود. باند کشی مچ‏ با عضلات در به عهده گرفتن این وظایف همکاری می‏کند و زمان خستگی را به تعویق می‏اندازد. در نتیجه عضلات هدف زمان بیشتری برای رسیدن به اوج خستگی در اختیار خواهند داشت. این حالت سبب تحریک بیشتر عضله سازی در بدن خواهد شد.
در کنار این موضوع این عضلات باید سطح اتکای قابل اعتماد با کمترین میزان تحرکات ناخواسته را تأمین کنند تا دیگر عضلات کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در نتیجه عضلات هدف خط کشش بهتری برای انجام تمرینات دارند.

افزایش حس عمقی
هنگامی که شما مچ‏بند را روی بدن محکم می‏کنید، فاصله بین بافت‎های بدنی به مراتب کمتر از حالت عادی می‏شود. با نزدیک شدن این بافت‏ ها نسبت گیرنده‏ های موجود در بدن به حجم بدن بزرگ‏تر خواهد شد. در نتیجه فرد احساس بیشتر و دقیق‏تری از تمامی ابعاد بدنی خود دارد. این موضوع در ذهن احساس احاطه بیشتر و در نتیجه آمادگی بیشتر را به فرد منتقل می‏کند.

کاهش دامنه حرکتی مفاصل مجاور و نگه داشتن آنها در محدوده ایمن
مفاصل بدن به طور طبیعی دارای دامنه حرکتی در بازه‏ای متفاوت هستند. مفاصل در انتهای دامنه حرکتی بیشترین آسیب‏ پذیری را دارند. با محدود کردن دامنه حرکتی مفاصل، حرکت اندام‏ ها در دامنه با حاشیه امنیت بیشتری را فراهم می‏ کنیم.

کمک به داشتن تکنیک بهتر
اجزای تکنیک داشتن فرم مناسب، تمرکز مناسب حین اجرای حرکت، مدت زمان اجرای حرکت و عدم اِعمال حرکات تقلبی در اجرای تمرین است. کمربند به داشتن فرم مناسب کمک می‏کند. با داشتن فرم مناسب حرکات تقلبی در تمرین کاهش خواهند یافت و در نتیجه تمرکز بیشتری بر روی تمرین خواهیم داشت.

تحریک بیشتر بدنی برای عضله سازی در عضلات هدف
افزایش حجم عضلانی یک نوع پاسخ بدن در مقابل خواسته‏ های حرکتی از بدن است. به این معنا که با بوجود آمدن احساس خستگی در بدن، بدن سعی در جبران و کمتر شدن این احساس به جهت بیشتر کردن توانایی بدن در مدت زمان طولانی‏ تر می‏کند. نتیجه این جبران افزایش واحدهای حرکتی درگیر و یا افزایش حجم سلول‏ های عضلانی برای تولید نیروی بیشتر است.
با افزایش فشار بر عضلات هدف، مدت زمان رسیدن به خستگی کاهش خواهد یافت. در ادامه بدن سعی بیشتری برای داشتن عضلات آماده‏ تر و بزرگتر خواهد کرد. به عبارت ساده ‏تر، بازده بیشتری برای وعده ‏های تمرینی خواهید داشت.

دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر اثر جابجایی نا صحیح وزنه‏ ها و تکنیک نادرست
اعمال فشارهای زیاد، در خط محوری نامناسب سبب فرسودگی بافت‏های بدنی و در نتیجه مستعد آسیب‏ شدن بدن خواهند شد. در واقع از بهم خوردن راستای بیومکانیک مچ دست جلوگیری به عمل خواهد آورد.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس