عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » مزایای استفاده ازباند های کشی در بدنسازی

مزایای استفاده ازباند های کشی در بدنسازی

در تاریخ : 29.01.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 1528
مزایای استفاده ازباند های کشی در بدنسازی


خبر گزاری چمپکس نیوز: باندهای‏ کشی زانو ایمنی ورزشکار را حین فعالیت‏های ورزشی با افزایش بسیار زیاد مقدار پشتیبانی وباحالت فنری خود تا انتهای حرکات تأمین می‏کنند. باندهای‏ کشی شما را قادر می‏ سازند تا با وزنه‏ های سنگین‏ تر تمرین کنید. در نتیجه باندکشی زانو نه تنها یک ضرورت برای ایمنی است بلکه آنها به انجام حرکات در وزنه های سنگین‏ تر کمک می‏کنند.
وظیفه عضلات ایجاد ثبات در مفاصل و همچنین حرکت قسمت های مختلف بدن است. با بستن باندکشی، وظیفه ثباتی عضلات به وسیله باندکشی کاهش یافته و در نتیجه باعث تمرکز توان عضلات در قسمت حرکتی خواهد شد.
باندهای‏ کشی با حفظ شرایط مناسب برای انقباض بهتر سبب ایجاد نیروی بیشتر حرکتی می‏شود و در نتیجه شما را قادر می‏سازد با وزنه های سنگین‏تری تمرین کنید.
هر چه شما بیشتر از آسیب دیدگی دور بمانید، در مجموع دوره های تمرینی شما افزایش خواهند داشت. نتیجه این امر بیشتر شدن قدرت، توان و استقامت عضلانی بدلیل وجود تمرینات منظم و عدم وجود آسیب، خواهد بود. در بسیاری از موارد صدمه دیدن بر اثر استفاده بیش از حد از یک عضو همراه با تکنیک نادرست در یک ورزش خاص است. بدلیل اینکه نقاط آسیب دیده مستعد آسیب جدید هستند پس ناحیه آسیب دیده باید از گزند آسیب بیشتر، محافظت شود. در نتیجه به ورزشکارانی که سابقه صدمات در ناحیه زانو دارند توصیه می‏شود از باندهای زانو استفاده کنند.
آسیب های ورزشی انواع مختلف دارند، اما قسمت های ویژه ای از بدن، بیش از سایر اعضا در خطر صدمه دیدن هستند. زانو جزو دسته‏ ای از مفاصل است که در گروه پر آسیب‏ ترین‏ها دسته‏ بندی می‏ شود.

اهدف باندکشی

تحریک بیشتر برای عضله سازی در عضلات هدف.
دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر اثر جابجایی نادرست وزنه‏ ها و تکنیک نادرست.

مزایای استفاده از باندکشی
1-افزایش حس عمقی
2-کاهش دامنه حرکتی مفاصل مجاور و نگه داشتن آنها در محدوده ایمن
3-کاهش فشار بر عضلات ضعیف و غیر هدف
4-کمک به داشتن فرم بهتر حین تمرینات
5-کمک به داشتن تکنیک بهتر
6-تحریک بیشتر بدنی برای عضله سازی در عضلات هدف
7-دور کردن فرد از آسیب دیدگی‏ های دوره تمرینی بر اثر جابجایی نا درست وزنه‏ ها و تکنیک نادرست

آسیب‏ های ممکن در اثر عدم استفاده از باندکشی
آسیب دیدگی زانو %۵۵ آسیب دیدگی های ورزشی را تشکیل می دهد. دونده ها، دوچرخه سواران، شناگران، ایروبیک کاران، فوتبالیست‏ها، بسکتبالیست‏ها و والیبالیست‏ها قربانیان این آسیب ورزشی هستند. در این عارضه، استفاده بیش از حد از زانو باعث ناراحتی و آسیب رسیدن به تاندون زیر کشکک زانو، بافت‏های اطراف زانو و عضلات تأثیرگذار بر این مفصل می شود. این آسیب‏ ها می تواند پارگی‏ های عضلانی-وتری، لیگامانی و یا منیسک باشد.
عدم آمادگی بدنی،گرم نکردن بدن پیش از شروع فعالیت ورزشی، استفاده از تکنیک های نادرست و نیز ماهیت خود رشته ورزشی از جمله دلایل ایجاد آسیب های ورزشی هستند.

تمریناتی که حین آنها می‏ توانید از باندکشی استفاده کنید.
استفاده از باندکشی در حرکات اسکوات، ددلیفت و لیفت با برخورداری از تکنیک مناسب بسیار مفید است.
باندهای‏ کشی همچنین در تمامی تمریناتی که در حالت نیم خیز و زانوی خم انجام می‏شوند، کمک کننده اند.


زمان‏ های نامناسب استفاده از باندکشی

ازاستفاده از باندکشی در طول ست‏های سبک خودداری کنید.
از باندکشی در ست‏های نزدیک به ماکسیمم فشار یا ماکسیمم فشار اسفاده کنید. در واقع زمانی که فشار وارده به بدن شما در حد ۸۰ درصد از توان حداکثری شما یا بیشتر است از باندهای‏ کشی استفاده کنید تا از آسیب‏ دیدگی‏ های احتمالی دور بمانید
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس