عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » بهترین مکمل هایی که می توانید قبل از تمرین استفاده کنید

بهترین مکمل هایی که می توانید قبل از تمرین استفاده کنید

در تاریخ : 01.02.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 612
بهترین مکمل هایی که می توانید قبل از تمرین استفاده کنید

خبرگزاری چمپکس نیوز: شما برای رسیدن به اهداف های گوناگون در ورزش بدنسازی می توانید مجموعه بزرگی از مکمل های بدنسازی را مورد استفاده قرار دهید. هدف تان چه اضافه کردن دور بازوهایتان باشد و چه‌ آب کردن چربی های زائد دور شکم، مکمل های مخصوصی برای رسیدن به آنها وجود دارد. در اینجا قصد داریم ۴ مکمل غذایی برای قبل از تمرین را به شما معرفی کنیم و خواص پزشکی – ورزشی هر یک برای رسیدن به بهترین نتیجه را مورد اشاره قرار دهیم.

BCAA ,هدف: توسعه عضله، ریکاوری بهتر
به طور کلی از ۹ آمینواسید ضروری و مهم، سه آمینواسید لیوسین، ایزولیوسین، والین از دیگر آمینوها مفیدتر می باشند. مصرف این مکمل قبل از تمرین موجب کاهش تخریب عضلات، افزایش سنتز پروتئین و حتی تقویت دستگاه ایمنی بدن می شود. البته با اینکه BCAA در تمرینات فیزیکی نقش دارند، اما هنوز تاثیر قطعی آنها روی متابولیسم تمرینی ثابت نشده است. به طور کلی تمرینات منظم نیازمند دریافت منابع غنی نظیر BCAA ها می باشد. برخلاف بسیاری از آمینوها که برای تجزیه ابتدا به کبد فرستاده می شوند، آمینواسیدهای شاخه ای وارد جریان خون می شوند و به همین دلیل و در نهایت سریع تر در اختیارعضلات قرار می گیرند. مصرف آنها تنها ۱۵ دقیقه قبل از تمرین هم موجب افزایش چشمگیر ظرفیت اکسیژنی بدن می شود. حتی خستگی های روحی و جسمی نیز با مصرف این مکمل از بین می رود. قبل از تمرین بین ۶ تا ۱۰ گرم از آن را در نوشیدنی خود حل کنید و از فواید بی شمار آن بهره ببرید.

بتاآلانین، هدف: افزایش تاثیر تمرینات، بهبود ریکاوری
بدون شک امروزه دیگر کراتین تنها ماده بی همتا در بدنسازی نیست، چرا که بتاآلانین هم خواص مشابه آن یعنی بهبود عملکرد تمرینی را داراست، البته این دو از دو طریق مختلف عمل می کنند. کراتین با افزایش سطح کراتین فسفات موجود در بدن موجب افزایش ATP ها می شود، اما بتاآلانین اغلب به عنوان یک ماده متابولیکی وارد صحنه خواهد شد. به معنای دیگر، بتاآلانین این اجازه را به شما می دهد که تکرارهای بیشتری را اجرا کنید و در نهایت استقامت عضلانی را برای یک فشار ثابت بالاتر ببرید و از خستگی های مزمن بعد از تمرین بکاهید. در حقیقت این ویژگی سبب می شود در مدت زمان کوتاهی عضلات بزرگتری را برای خود خلق کنید. اگر این نتایج مهم برای شما کافی نیست، باید بدانید که این مکمل روی حداکثر ظرفیت دریافت اکسیژن بدن نیز تاثیر گذار است. در حقیقت زمان رسیدن به خستگی را کاهش می دهد، ضمن اینکه حجم بی چربی را در بدن تولید می کند. از سوی دیگر ورزشکارانی که ۲ تا ۴ گرم از آن را برای هشت هفته مصرف کرده اند تا ۵ درصد با افزایش قدرت در تمرینات مواجه شده اند. از ۳ الی ۶ گرم بتاآلانین برای قبل از تمرین استفاده کنید تا از خواص ترموژنیکی آن کاملأ بهره بگیرید.

کافئین + عصاره چای سبز , هدف: کاهش خستگی، افزایش چربی سوزی، افزایش بازده تمرینی
طبق دستاوردهای محققان، کافئین روی عملکرد ورزشکاران تاثیر بسزایی داشته و ضمن بهبود آن، مدت زمان تمرین را به شکل وسیعی کاهش می دهد. (حتی تا ۱۷ درصد به بهبود عملکرد یک ورزشکار منتهی شده است) حتی دوزهای پایین کافئین هم می تواند انرژی زا باشد. از این رو هرگز شک نکنید که هر نوشیدنی قبل از تمرینی مقداری کافئین در خود داشته باشد. خاصیت چربی سوزی کلافئین ها با عصاره چای سبز نیز رنگ و بوی دیگری می گیرد. در یک تحقیق، بدنسازان ۹۰ میلی گرم EGCG و ۵۰ میلی گرم کافئین را برای سه بار در روز دریافت کرده اند، نتایج به دست آمده حاکی از آن بود که عصاره چای سبز به خوبی انرژی بدن را تا مدت ۱۶ ساعت بالا نگه داشته است و چربی های بیشتری را نیز سوزانده است، آمینواسید موجود در چای سبز، موجب کاهش چربی ها شده است و در نهایت کافئین هم فعالیت های ضد چاقی خود را بروز داده است. البته یادمان باشد روزهای آخر آماده سازی برای مسابقه هرگز به سراغ کافئین نروید

وی + کربوهیدرات ها، هدف: عضلات حجیم تر، ریکاوری بهتر
اگرچه اغلب مطالعات روی تاثیر آن بعد از تمرین تمرکز دارند، اما مصرف آن برای قبل از تمرینات نیز می تواند تاثیرات عمیقی روی بدن بگذارد. وی حاوی آمینواسیدهای ضروری بدن است و از دسته آمینواسیدهای WPI یا WPH تشکیل شده است و مصرف آن قبل از تمرین حالت های آنابولیکی خاصی را در بدن به وجود می‌ آورد؛ بخصوص وقتی این دو را با هم مخلوط کنید. در وعده بعد از تمرین نیز وی و کربوهیدرات ها پنجره بسیار خوبی را برای بدن باز می کنند.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس