عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » نکاتی در مورد مولتی ویتامین ها

نکاتی در مورد مولتی ویتامین ها

در تاریخ : 07.02.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 615
نکاتی در مورد مولتی ویتامین ها

خبرگزاری چمپکس نیوز: مولتی ویتامین مینرال ها(MVM ها)شامل یک تعداد متغیر از مواد مغذی ضروری ویا غیر ضروری است. هدف اصلی آنها این است که به ارائه یک راه مناسب برای تامین انواع مواد مغذی مکمل از یک محصول واحد به منظور جلوگیری از کمبود ویتامین یا مواد معدنی در بدن است.
بسیاری از MVMs حاوی حداقل ۱۰۰٪ از ارزش روزانه (DV) یا توصیه غذایی مجاز ایالات متحده (USRDA) از همه ویتامین ها هستند.. سطح مواد معدنی ممکن است پایین تر و یا در برخی مولتی ویتامین مینرال ها در ۱۰۰٪ DV یا USRDA باشد.
ریز مغذی هایی است که باید در یک MVM کامل وجود داشته باشند شامل ویتامین A (یا بتا کاروتن)، ویتامین B کمپلکس است (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین و / یا نیاسینامید، ویتامین B6، اسید فولیک (فولات)، ویتامین B12، اسید پانتوتنیک، و بیوتین)، ویتامین C، ویتامین D و ویتامین E و کلسیم مواد معدنی، منیزیم، روی، ید، سلنیوم، مس، منگنز، کروم، مولیبدن، و احتمالا آهن است.

برخی MVMs همچنین حاوی ویتامین K باشند، اما افرادی که وارفارین مصرف میکنند باید با دکتر خود قبل از مصرف مکمل های ویتامین K مشورت کنید. فسفر یکی دیگر از مواد معدنی در رژیم غذایی ضروری است، اما در رژیم غذایی به فراوانی دیده میشود و لازم نیست در یک فرمول MVM گنجانده شود بسیار فراوان است. تنها استثنا دربرای افراد مسن، که رژیم های غذایی تمایل به فسفر پایین تر است. کلسیم با جذب فسفر تداخل دارد و بهتر است در افراد سالمندی که مکمل کلسیم مصرف میکنند فسفر به رژیم آنها اضافه شود.
برخی از مواد مغذی ممکن است در سطوح بالاتر از آنچه ممکن است از رژیم غذایی به تنهایی دست آید در یک فرمول MVM فراهم شده باشند. مواد مغذی است که ممکن است برای اکثر مردم در مقادیر بزرگتر مفید باشند شامل ویتامین C، اسید فولیک، و کلسیم است. ویتامین E است.
مدت زمان طولانی تصور بر این است که ویتامین E،مصرف ۱۰۰ IU به بالا در روز، برای محافظت در برابر بیماری های قلبی مفید است اما تحقیقات اخیر شک بر ارزش ویتامین E برای پیشگیری از بیماری های قلبی تردید ایجاد شده است.
مقادیر زیادی از ویتامین B1، ویتامین B2، ویتامین B3، و اسید پانتوتنیک اغلب در فرمول MVM گنجانده شده است. بعضی از مردم ادعا به تجربه بهبود در خلق و خوی، انرژی، و یا به طور کلی رفاه در هنگام گرفتن بالاتر از حد RDA مقدار از ویتامین های B دارند در حالی که مقدار زیادی از تحقیقات علمی به حمایت از این مشاهدات وجود ندارد، یک مطالعه دوسوکور از داوطلبان سالم دریافتند که یک مکمل MVM به طور قابل توجهی موجب کاهش اضطراب و استرس و احتمالا بهبود انرژی و توانایی تمرکز در افراد میشود.
اهمیت مواد مغذی غیر ضروری از جمله بتاکاروتن در MVMs سوداگرانه است. نوع مصنوعی بتا کاروتن موجود در اکثر MVMs ها نه تنها از بروز سرطان جلوگیری نمی کند بلکه خطر ابتلا به سرطان ریه در افراد سیگاری افزایش می دهد و مصرف آن توسط افراد سیگاری توصیه نمیشود.
این نگرانی با نتایج حاصل از یک مطالعه بزرگ که در آن مردان سیگاری که نوع مصنوعی بتا کاروتن را مصرف کردند ۱۸ درصد بیشتر از افراد دیگر مبتلا به سرطان شدند. از سوی دیگر، به دلیل اینکه بتا کاروتن می توان به ویتامین A تبدیل شود بدون اینکه مسمومیت ویتامین A ایجاد شود، برخی از تولید کنندگان از بتا کاروتن به عنوان یک منبع ویتامین A استفاده میکنند. به هر حال کاروتن های طبیعی و مصنوعی و سایر کاروتنوئیدها در جلوگیری از بیماری های خاص، از جمله برخی از سرطان ها مفید هستند، اگر چه از ایمنی بتا کاروتن طبیعی برای افراد سیگاری نشان داده نشده است. به طور افزاینده، بتا کاروتن طبیعی و چند نوع دیگر کاروتنوئیدها در MVMs های با کیفیت بالاتر پیدا شده است
دسته دیگری از مواد مغذی غیر ضروری فلاونوئیدها هستند، که آنتی اکسیدان بوده و احتمالا با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط اند. مکمل های MVM نیز غالبا شامل مواد مغذی دیگر با مزایای نامشخص در مقادیر کوچک مانند کولین، اینوزیتول، و اسیدهای آمینه مختلف هستند.
آزمایشات اولیه و دو سو کور نشان داده اند که زنانی که در سه ماه قبل از باردار شدن و سه ماه اول بارداری از مکمل های حاوی فولات استفاده میکردند خطر داشتن نوزادان با نقص لوله عصبی و دیگر نقص مادرزادی بسیار کمتری داشتند..
*ایا مصرف یک مولتی ویتامین در روز مناسب است؟
یک دوز مولتی ویتامین مینرال در هر روز میزانویتامین های B کمپلکس، ویتامین A، ویتامین C، ویتامین D و ویتامین E شامل را بسته به مکمل در بدن به شدت افزایش میدهد.اما مقدیر ۱۰۰ درصد یا بیشتر از مواد معدنی مانند روی و مس و آهن که مردم در روز نیاز دارند را تامین نمیکند،پس مصرف یکی از آنها برای تامین موادمعدنی مورد نیاز در هر روز منطقی است.
اما مصرف یک مولتی ویتامین در روز مقادیر مناسبی از بسیاری از مواد غزایی مانند کلسیم و منیزیم روزانه مورد نیاز را تامین نمیکنند و در برخی رژیم های غذایی حتی بهتر است ۲تا۳عدد از آنها در روز مصرف شود.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس