عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » در مورد وینسترول (استانازول)بیش تر بدانید

در مورد وینسترول (استانازول)بیش تر بدانید

در تاریخ : 13.02.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 7354
در مورد وینسترول (استانازول)بیش تر بدانید

خبر گزاری چمپکس نیوز: وینسترول یک استروئید تزریقی و خوراکی می باشد که به صورت عمومی در اکثر دوره ھا بخصوص دوره ھای خشک کردن بدن استفاده میشود . تجربه نشان داده است که نوع تزریقی آن که در شیشه ھای ۵٠ میلی گرم موجود است بسیار موثر تر از قرص ھای ٢ یا ۵ میلی گرمی وینسترول می باشد . وینسترول نیز از خانواده آلفا الکیلت میباشد و به نسبت سایر استروئیدھا داروی نسبتا گرانی می باشد و در طبقه بندی داروھای استروئیدی دارویی بسیار کند اثر با عوارض جانبی نسبتا کم و دوام اثر نسبتا بالا می باشد .
بر خلاف سایر استروئیدھا نسبت کاھش وزن طی مصرف نسبت به افزایش وزن و قدرت آن بیشتر است از این رو از وینسترول برای مبتدی ھا و دوره ھای خشک کردن حرفه ای و حتی در دوز ھای پایین بر خانم ھای ورزشکار استفاده میگردد. دوام اثر وینسترول در خون نسبتا پایین بوده و تنھا ٢ روز می باشد و تنھا تا ٢ ماه پس از پایان مصرف می توان آن را در آزمایشات دوپینگ ردیابی کرد از این رو در دوره ھای آماده سازی پیش از مسابقات اکثرا مورد استفاده قرار می گیرد .
وینسترول توسط ورزشکاران دو میدانی مثلا رکورد جادویی بن جانسون در المپیک سئول ، که دو ١٠٠ متر را در زیر ١٠ ثانیه پیمود مربوط به مصرف وینسترول بود !!! ھمچنین فوتبالیست ھا و سایر ورزشکارانی که نیاز به افزایش نیرو و قدرت و بافت عضلانی برای بھبود کارایی بدن خود دارند ولی افزایش وزن برای آنھا مشکل ساز است می باشد از این استروئید استفاده میکنند . از این رو داروی بسیار پر طرفداری بین ورزشکاران زن و مرد در رشته ھای گوناگون ورزشی می باشد .
در استروئید خوراکی استرانازول که در در بازار بصورت ستابون ٢ میلی گرم و وینسترول ۵ میلی گرم موجود میباشد موثرترین دوز مصرفی بین١٢ تا ٢۵ میلی گرم در روز می باشد.
عوارض جانبی استفاده از وینسترول چیست؟
سؤ استفاده یا مصرف بیش از حد از وینسترول باعث عوارض جانبی بسیاری میشود.بسیاری از مصرف کنندگان وینسترول بیشتر از حد مجاز استفاده از این دارو استفاده میکنند.مسمومیت کبد یکی‌ از رایج‌ترین عوارض جانبی سؤ استفاده از وینسترول است.از دیگر عوارض جانبی می‌توان به درد مفاصل، بزرگ شدن بافت سینه در مردان و احتباس آب اشاره کرد.افراد مبتلا به بیماریهایی نظیر سرطان سینه، سرطان پروستات و بیماری هایپرکالسمیا (hypercalcemia ) (بیماری که در آن سطح کلسیم در خون زیاد میشود) مجاز به استفاده از وینسترول نیستند.افراد دارای سابقه حمله قلبی، کلسترول خون بالا با دیابت نیز باید در مورد استفاده از این دارو با پزشکان مرتبط مشاوره نمایند.
اگر چه گفته شده عوارض استروژنی وینسترول ناچیز می باشد ولی بخاطر داشته باشید درمدت دوره و میزان دوز ھای مصرفی افراط نکنید زیرا عوارض کبدی وینسترول ھمچنان باقی است زیرا ھمانطور که گفته شد استانازول جزء خانواده آلفا الکیلت ھا می باشد ترکیبی بسیار زھراگین برای کبد بوده و عوارض خطرناکی دارد

این مقاله تنها با هدف روشنگری و گسترش دامنه اطلاعات بازدیدکننده گان ، ورزشکاران و مربیان عزیز تهیه شده و به هیچ عنوان قصد ترویج یا تشویق مصرف این دسته مواد ( استروئیدها ) را نداریم.
به خوانندگان توصیه می شود از مصرف بسیاری از داروهای معرفی شده پرهیز کرده یا زیر نظر پزشک آنها را مصرف نمایند
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس