عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » آموزش اجرای صحیح حرکت سیم کش قایقی

آموزش اجرای صحیح حرکت سیم کش قایقی

در تاریخ : 16.02.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 872


خبرگزاری چمپکس نیوز: حرکت سیم کش پارویی (قایقی) حرکت عالی برای حجم دادن و خشک کردن عضلات ذوزنقه ای شکل عضلات زیر بغل است. این حرکت برای بدن سازان حرفه ای ،نیمه حرفی و مبتدی حائز اهمیت است.

وضعیت صحیح برای اجرای حرکت:

پاهای خود را محکم بر روی سکویی که در برار شما قرار داشته و برای این منظور نیز تعبیه شده است ثابت کنید.
دستگیره دستگاه که در شکل ها و در اندازه های مختلف است را محکم در دستان خود بگیریدو باز کردن زانو ها، خود را تا جایی که مناسب است به عقب بکشید. همانند آنچه که در تصور می بینید.
توجه داشته باشید که ستون فقرات شما همواره باید صاف بوده و قوس طبیعی کمر که همواره بر آن تاکید می کنم نیز در تمام طول اجرای حرکت را رعایت شود.
توجه داشته باشید که زانو ها در این حرکت باید تا حدودی خمیده و کمر نیز صاف باشد.خمیده بودن نسبی زانو ها از وارد شدن فشار منفی و مخرب بر ستون فقرات جلو گیری کرده و قوس طبیعی کمر نیز به انتقال فشار سازنده تمرین بر عضلات پشت و عضلاتزیر بغل کمک فراوانی خواهد کرد
آرنج ها را اندکی به سمت پائین متمایل کنید و با رعایت تمامی موارد که ذکر شده حرکت را آغاز کنید
آموزش اجرای صحیح حرکت سیم کش قایقی

فرم صحیح اجرای حرکت:
با آغاز حر کت،عضلات ناحیه کتف های خود را منقبض کنید و شانه ها رابه سمت پاین و به سمت عقب بکشید
در فاز مثبت این حرکت و با در گیر کردن زیر بغل های خود با فشار تمرین،آرنچ های خود را تا جایی عقب بکشید و سینه های خود را تا جای به بیرون تمایل بدید که با شانه های شما هم راستا داشته باشد.
به همان اندازه که عضلات ذوزنقه ای و عضلاتی که در تصور به نام ( rhomboid ) آمده است را منقبض می کنید عضلات زیر بغل را نیز در انقباض کامل نگه دارید. گویی که در اوج فیگور هستید
در حالی که همانند شروع حرکت، بر روی عضلات و بر روی خود حرکت کنترل داشته و عضلات را در حال انقباض کامل نگه می دارید میله را به آرمی به نقطه خود باز گردانید.

عضلات اصلی درگیر در حرکت زیر بغل قایقی:

عضله اصلی درگیر : عضله پشت میانی
عضلات فرعی درگیر : عضلات دوسر ، عضلات دوسر بزرگ ، سرشان ،‌ لت
نوع حرکت : کششی

توصیه های مهم:

از دادن حرکات اضافی به بدن خود در حین اجرای این حرکت که اغلب موارد نیز در اثر زیاده روی در انتخاب تناژ وزنه دیده می شود خود داری کنید. گفته می شود که از چرخش دادن شانه ها در حین اجرای این حرکت باید خود داری شود.
درتمام طول مدت تمرین،قوس طبیعی کمر را حفظ کرده و از قوس دادن افراطی و همچنین از نیم دایره کردن کمر که در اغلب موارد کمترین تو جهی به ان نمی شود جدا پرهیز کنید.
در طول مدت زمانی که حرکت را اجرا می کنید باید ارنج ها را متمایل به پائیین نگه دارید. فرم صحیح و کامل این حرکت در تصویر هست ببنید.
در حین اجرای این حرکت، سر و سینه خود را در موقعیت و در وضعیت طبیعی و ترجیحا رو به بالا نگه دارید گویی که ساعت دیواری فرضی آویخته شده در دیوار روبرو را نگاه می کنید رعایت این توصیه موجب می شود تا از گزند سائیدگی مهره های گردن که در طولانی مدت پیش حادث می شود در امان باشید.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس