عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


» » » حقیقت مدعیان دارنده دفترچه ی مربیگری از فدراسیون جهانی IFBB چیست؟

حقیقت مدعیان دارنده دفترچه ی مربیگری از فدراسیون جهانی IFBB چیست؟

در تاریخ : 18.05.96
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 191
 حقیقت مدعیان دارنده دفترچه ی مربیگری از فدراسیون جهانی IFBB چیست؟

خبرگزاری چمپکس نیوز:‍ مدتهاست که در گوشه و کنار ،تبلیغات افرادی دیده می شود که خود را مربی بین المللی IFBB معرفی می کنند و مدعی داشتن دفترچه مربیگری از فدراسیون جهانی IFBB هستند که آنرا در دوره های برگزار شده در خارج از کشور دریافت نموده اند اما حقیقت چیست؟
برای یافتن پاسخ این سوال تماسی تلفنی با جناب آقای دکتر امیری مسئول کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران داشتیم و از ایشان در خصوص صحت و سقم این مطالب سوال نمودم که در ذیل توجه شما را به آن جلب می کنم.
*جناب آقای دکتر امیری ضمن عرض سلام لطفا در خصوص روش دریافت رسمی مدارک مربیگری بین المللی IFBB در کشور برای خوانندگان ما توضیح بفرمائید ؟
بسم الله الرحمن الرحیم
در کشور ما قوانینی مشخص و روشن در این خصوص وجود دارد ،اشخاصی که تمایل به دریافت دفترچه مربیگری بین المللی IFBB دارند می بایست سلسله مراتب آموزشی را طی نمایند ، به این صورت که ابتدا مدرک مربیگری درجه 3 و سپس درجه 2 و متعاقب آن درجه 1 رااخذ نمایند تا واجد شرایط شرکت در دوره مربگری بین المللی IFBB گردند و پس از آن با شرکت در دوره های مربوطه و گذراندن آزمون مربوطه میتوانند به کسب این مدرک و کارت و گواهی آن که مورد تائد فدراسیون بدنسازی و پرورش اندتم و همچنین وزارت ورزش و جوانان است مفتخر گردند .
*جناب دکتر امیری آیا دفترچه هائی که بعضا عده ای از افراد در دوره های خارج کشور دریافت می کنند نیز دارای همین اعتبار است؟
خیر زیرا اولا مدارک مورد اشاره شما ،در بسیاری از موارد حتی دفترچه مربیگری نبوده و تنها گواهی شرکت در سمینارهائی مختلفی نظیر تغذیه است که به این موضوع نیز در داخل دفترچه فوق اشاره شده و متاسفانه برخی افراد سودجو از عدم آگاهی افراد علاقه مند سواستفاده نموده و اقدام به ترنسفر افراد در جهت کسب منافع مالی نابجا به کشورهای مختلف نموده و در انتها گواهی شرکت در سمینار ها را به عنوان دفترچه مربیگری در اختیار آنان قرار می دهند ،حال سوال اینجاست که چطور می شود در حالیکه برای دریافت این مدرک در کشور ما به زمانی بیش از ۷ سال نیاز است چگونه در عرض۳ روز و بدون داشتن هرگونه سابقه علمی و تخصصی میتوان این مدرک را دریافت نمود ،پس با قاطعیت به شما اعلام میکنم که این یک کلاهبرداریست و ورزشکاران نباید فریب اینگونه افراد را بخورند و آن دسته از مدارکی نیز که به واقع مدرک مربیگری IFBB می باشد به دلیل اینکه مورد تائید وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام قرار نگرفته است فاقد اعتبار است چرا که علی الرغم اینکه ما عضو رسمی فدراسیون جهانی IFBB هستیم اما قوانین داخلی و مشخصی در این زمینه داریم که می بایست رعایت گردد.
*جناب دکتر امیری با توجه به استقبال گسترده علاقمندان از سمینارهای برگزار شده فدراسیون آیا در این خصوص برنامه ای دارید؟
**بله فدراسیون قصد دارد به زودی از طریق دعوت به همکاری و برگزاری آزمون برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های تربیت بدنی ،پزشکی و رشته های مرتبط اقدام به جذب مدرس نموده و پس از برگزاری دوره های همسان سازی از این افراد در سطح استانهای مختلف برای برگزاری کلاسها استفاده نماید که این خود موجب کاهش هزینه برگزاری کلاسها و سمینارها برای هیئتهای شهرستانی شده و زمان برگزاری این جلسات را نیز کاهش خواهد داد.
کلام آخر
در پایان از ریاست محترم فدراسیون جناب آقای پور علیفرد و کلیه عزیزان در کمیته آموزش فدراسیون سپاسگزارم و امیدوارم که بتوانیم با تمام توان در زمینه بالا بردن آگاهی مربیان و ورزشکاران موفق باشیم.
نویسنده مجید میری
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس