عضویت در سایت ورود
ورود به سایت


آناتومی عضلات سینه

در تاریخ : 21.04.94
توسط : ChampexNews
نظرات : 0
بازدیدها : 5940
آناتومی عضلات سینه


عضلات ناحیه سینه عبارتند از:
سینه ای بزرگ،سینه ای کوچک، تحت ترقوه ای، دندانه ای بزرگ و عضلات بین دندانه ای

عضله سینه ای بزرگ:
در ناحیه سینه قرار دارد، بزرگترین عضله این ناحیه می باشد .عضله ای است پهن و مثلثی شکل که از روی ترقوه و جناغ شروع و به استخوان بازو متصل می شود.کلیه تارها در قسمت خارجی جمع شده و با یک تاندون به لبه خارجی ناودان دوسری متصل می شوند.لازم به ذکر است که شکافی بین تارها شروع شده از روی ترقوه با تارهای شروع شده از جناغ وجود دارد.

عضله سینه ای کوچک:
عضله ای است نازک و مثلثی شکل که در قسمت خلفی عضله سینه ای بزرگ واقع شده است. این عضله روی لبه فوقانی و سطح قدامی دنده های سوم ،چهارم و پنجم ،نزدیک به غضروف های دنده ای چسبندگی داشته .تارهای عضلانی از این قسمت ها به طرف فوقانی و خارج کشیده شده و با یک تاندون به زائده غرابی استخوان کتف ارتباط پیدا می کنند.

عضله تحت ترقوه ای:
این عضله کوچک و ظریف است و در قسمت تحتانی استخوان ترقوه واقع است.محل چسبندگی این عضله در سطح تحتانی استخوان ترقوه و انتهای دیگر آن ،روی محل اتصال اولین دنده با عضروف دنده ای مربوط می باشد.

عضله دندانه ای بزرگ:
این عضله از روی سطح خارجی و لبه فوقانی هشت و یا نه و یا حتی ده دنده فوقانی تر شروع شده و پس از گذشتن از دنده ها در سطوح جانبی ،از فضای بین استخوان کتف و قفسه سینه گذشته و به لبه داخلی استخوان کتف در سطح قدامی چسبندگی پیدا می کند.این عضله در قسمت های تحتانی و فوقانی لبه داخلی استخوان کتف چسبندگی بیشتری نسبت به قسمت میانی دارد.


عضلات بین دنده ای:
این عضلات فضای بین دنده ای را پر می کنند و با توجه به موقعیت قرار گیری به دو گروه خارجی و داخلی تقسیم می گردند.عضلات بین دندانه ای خارجی و داخلی از لبه یک دنده به لبه دنده مجاور کشیده می شوند.جهت کشییدگی تارها در عضلات بین دنده ای خارجی از بالا به پایین و داخل است در حالیکه جهت کشیدگی تارها در عضلات بین دنده ای داخلی از بالا به پایین و خارج است.در حقیقت ایین دو گروه عضله در هر فضای بین دنده ای به صورت(X) روی هم قرار می گیرند.عضلات بین دندانه ای خارجی قدری ضخیم تر هستند.

مبانی ساخت عضلات سینه:

خوب و دقیق به عضلات سینه خود بکنید، حال برای توسعه آنها از این راهنمایی‌ها بهره ببرید. میخواهیم درباره توسعه‌دادن قسمت‌های ضعیف عضلات سینه شما را راهنمایی کنیم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که مشکل اصلی آنها سایز کلی عضلات سینه است اما باید به مسائل دیگر نیز توجه داشته باشند. در این مقاله به ضعف‌های رایج در این عضله اشاره می‌کنیم.

خارج سینه:

اگر قسمت بیرونی عضله پکتورال شما توسعه کافی نداشته باشد، تکامل عضله سینه قابل رویت نیست. برای تحریک این قسمت، حرکت قفسه سینه با دمبل است. در پایین حرکت دست‌ها را تا کشش کامل عضلات باز کنید، سپس وزنه را با آرامی و بکارگیری عضلات سینه بالا بیاورید. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی قبل از انجام این حرکت خوب بدن را گرم کنید. پارالل نیز حرکتی عالی برای قسمت خارج سینه به حساب می‌اید. برای انجام این حرکت تا جای ممکن پایین بروید و پس از کمی مکث به بالا بیایید. همچنین با بازکردن دست‌‌ها به مقدار بیشتر از عرض شانه در حرکاتی چون پرس سینه و پرس بالاسینه باعث تحریک بیشتر از این قسمت می‌شوید.

داخل سینه:

حرکت کراس‌اور با کابل، بی‌رغیب‌ترین حرکت برای بخش داخلی عضلات سینه می‌باشد. در هنگامی که در پایین حرکت دست‌ها به هم نزدیک می‌شوند توجه داشته باشید که عضلات سینه خود را به شدت منقبض کنید. با گنجاندن این حرکت در تمرینات خود می‌توانید خط تفکیکی خوبی بین عضلات سینه خود ایجاد کنید. حرکاتی نظیر پرس سینه و قفسه سینه نیز می‌توانند داخل سینه را رشد دهند. در صورتی که در حرکت قفسه سینه در بالای حرکت برای 2 تا 3 ثانیه کاملاً سینه‌تان را منقبض کنید همچنین در پرس سینه با گرفتن میله هالتر به اندازه عرض شانه‌ها یا کمی کمتر از آن می‌تواند اثر خوبی بر روی داخل سینه بگذارد.

بالاسینه:

شاید فکر کنید می‌خواهم حرکت پرس بالاسینه و قفسه بالاسینه را به شما توصیه کنم اما چیزی بیشتر از اینها برای گفتن وجود دارد. در اینجا رازی درباره حرکت پرس بالاسینه را با شما در میان می‌گذارم آن هم تغییر زاویه میز بالاسینه در هر ست می‌باشد. زاویه میز بالاسینه را از 15 درجه شروع کرده سپس 25 درجه بعد هم 35 و بعد هم به 50 درجه برسانید. من بعضی اوقات سه ست حرکت را در هر زاویه اجرا می‌کنم. با این تکنیک هیچ یک از بافت‌های عضله سینه از زیر تمرین نمی‌توانند فرار کنند. همچنین برای شکل‌دادن به عضلات سینه و پیشرفت آنها می‌توانید از سیستم‌های تمرینی گوناگونی نظیر استراحت/ توقف، ست‌های نزولی و یا ست‌های انفجاری در برنامه تمرینی خود استفاده کنید.
  • Like
  • 0
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما :
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنیتی :*
عکس خوانده نمی شود
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس
  • چمپکس